www.svethardware.cz
>
>
>

110 milionů eur: pokuta pro Facebook za data z WhatsApp

110 milionů eur: pokuta pro Facebook za data z WhatsApp
, , aktualita
Evropská komise se rozhodla pokutou 110 milionů eur potrestat Facebook za sdílení údajů o uživatelích služby WhatsApp s mateřskou společností. To ale není jediný důvod, proč má Facebook zaplatit tolik peněz.reklama
Taková částka pochopitelně není pro firmu jako Facebook ani zdaleka likvidační a v podstatě není ani moc bolestivá, však její tržby v poslední době raketově rostou a už dávno přesáhly 7 miliard dolarů za čtvrtletí a zisk z toho činí přes 2 miliardy, což se týká údajů z konce minulého roku. Je také rozdíl mezi udělením pokuty a zaplacením pokuty, čemuž se firmy obvykle zuby nehty brání bez ohledu na to, jak moc velká pro ně taková částka je.

Aktuálně tak jde o Facebook, který v březnu 2014 získal WhatsApp a loni ohlásil, že hodlá sdílet veškeré informace platformy WhatsApp o jejích uživatelích právě se službu Facebook. Mezi prohřešky vyjmenované Evropskou komisí ale patří také to, že Facebook měl poskytovat nesprávné, nebo zavádějící informace. To prostě a jednoduše znamená, že Facebook lhal, když dříve říkal, že uživatelé WhatsApp se nemusí bát, že by informace o nich byly sdíleny s mateřskou firmou a její platformou.

Facebook přitom dříve Evropské komisi sdělil, že ani nemůže "vytvořit spolehlivý proces automatického párování účtů" Facebooku a WhatsApp, aby takové sdílení dat vůbec bylo možné. Komise však zjistila, že naprosto v rozporu s prohlášením Facebooku tato možnost existovala už v roce 2014 a lidé z firmy o ní moc dobře věděli, takže tu máme další lež.

Ve světle toho všeho se Evropská komise rozhodla Facebooku udělit pokutu 110 milionů eur, kteroužto částku považuje za "adekvátní a odstrašující", aby se firma v dalších podobných možných případech rozhodla jinak. Můžeme ale také zmínit to, že Facebooku bylo v září minulého roku zakázáno schraňovat data od uživatelů WhatsApp a nyní má dle stránek WhatsApp existovat možnost nesouhlasit právě s tímto sdílením.

Zdroj: HotHardware
reklama
Nejnovější články
Týdenní šance (29.5. - 4.6.) Týdenní šance (29.5. - 4.6.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance. Odpovězte do 4.6. správně na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o počítačovou skříň Cooler Master Silencio 452.
Dnes,  soutěž, Karel Polívka
Týdenní šance (22.5. - 28.5.) Týdenní šance (22.5. - 28.5.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková byla od 22.5. do 28.5. naše soutěž Týdenní šance, v které jste mohli vyhrát počítačovou skříň SilentiumPC Brutus M25 Pure Black. Doplněno o vyhodnocení.
Dnes,  soutěž, Karel Polívka
Toshiba uvedla nová SSD XG5 se 64vrstvými 3D čipy Toshiba uvedla nová SSD XG5 se 64vrstvými 3D čipy
Společnost Toshiba dnes uvedla nové SSD disky XG5. Ty obsahují 64vrstvové 3D paměťové čipy TLC, díky čemuž se vyrábí i v kapacitách 1 TB. Slibují také velmi vysoké přenosové rychlosti přes 2 GB/s.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Chyba v souborovém systému NTFS shodí starší Windows Chyba v souborovém systému NTFS shodí starší Windows
Po mnoha letech existence souborového systému NTFS se přišlo na to, že obsahuje chybu, která dokáže dosti jednoduše shodit celý operační systém. Stačí jen přistoupit na speciální skrytý adresář.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Cryorig Taku: znovuobjevený desktop Cryorig Taku: znovuobjevený desktop
Cryorig loni na Computexu představil nové designy skříní, z nichž si zvláštní zájem návštěvníků vysloužila Taku. Tu můžeme označit za znovuobjevený klasický desktop, který neslouží jen pro uložení komponent, ale také jako stolek pod monitorem.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek