www.svethardware.cz
>
>
>

200.000 zhlédnutí, nebo vysoká pokuta: trest od BSA

200.000 zhlédnutí, nebo vysoká pokuta: trest od BSA
, , aktualita
Nestává se často, abychom zpracovávali tiskové zprávy od Business Software Alliance, ale nyní uděláme výjimku. Jde o alternativní trest jistého Jakuba, který dostal od BSA na výběr. Buď vysoká pokuta, nebo video s 200.000 zhlédnutími.reklama
Jakub pracující jako skladník měl dle rozhodnutí soudu způsobit členům organizace BSA (Business Software Alliance) škodu celkem 5,7 milionu korun, za což byl odsouzen k náhradě této škody a tříletému podmíněnému trestu. Ten mu zůstane, ovšem namísto splacení této pokuty dostal možnost na server mojepiratstvi.cz (a ještě Facebook a YouTube) umístit video se svým příběhem a musí docílit, aby si toto video návštěvníci přehráli alespoň 200.000krát. Pomozme mu tedy i my k tomuto cíli, který by jej měl vysvobodit od splacení celé pokuty, jež je pro člověka v jeho pozici v podstatě likvidační.


Provinění Jakuba zahrnuje uploadování autorsky chráněného softwaru a obsahu na filehostingové servery, přičemž šlo především o kopie systémů Windows 7 a Windows 8, pak různé počítačové hry a filmy. Již pravomocný trest tříleté podmínky s odkladem na tři roky mu už zůstane, stejně jako trest propadnutí věci, tedy hardwaru. Stačil také už uhradit část z vyměřené pokuty, ale zbytek nebude muset, pokud docílí požadovaného počtu zhlédnutí.

Jak se můžete podívat, výsledné video na první pohled není amatérským počinem samotného Jakuba, ale profesionálně natočený spot, v němž je zmíněn jeho odstrašující příběh.

Zdroj: TZ BSA

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek