www.svethardware.cz
>
>
>

3000 hráčů CS:GO se nachytalo na nastražené cheatovací hacky

3000 hráčů CS:GO se nachytalo na nastražené cheatovací hacky
, , aktualita
Jednomu z hráčů Counter-Strike: Global Offensive asi došla trpělivost s těmi ostatními hráči, kteří používají různé cheatovací programy, aby měli ve hře navrch. Nabídl tak ke stažení program, který byl navržen tak, aby zareagovala anticheatová ochrana Valve.reklama
Hráči Counter-Strike: Global Offensive mají možnost využívat celou paletu podvůdků, které jim dají do rukou podstatnou výhodu, což může být ale pro ostatní hráče značně frustrující. Jde o cheaty jako BunnyHop pro rychlý pohyb (to lze tedy s trochou umu dělat i bez cheatů), pak je tu Aimbot, který za hráče automaticky míří na soupeře nebo různé wallhacky umožňující vidět skrz zdi. Toto všechno obsahuje nastrčený software od uživatele AndroidL.

O tento software se zajímalo přes 26.000 uživatelů a stáhnut byl více než 5500krát. Systém VAC (Valve Anti-Cheat) pak detekoval ve více než 3000 případech, že daný hráč podvádí, což mělo za následek zakázání jejich účtu, na což si potrefené husy posléze ještě stěžovaly.

Jak tedy AndroidL zajistil, aby zareagovala proticheatovací ochrana firmy Valve? Jednoduše tak, že do hacku zahrnul také editor zdraví a munice, který ovšem pracuje přímo v klientovi, tedy na lokálním počítači. Úroveň zdraví a munice ale spravuje server, čili pokud se něco změní na straně klienta, pak je jasné, že se někdo pokouší podvádět a právě tehdy zareaguje VAC.

AndroidL dal na webu k dispozici celkem tři hacky v průběhu 14 dní. První dva měly časovač, který následně zapnul funkce, jež okamžitě zaznamenal VAC. Třetí hack byl s 3500 staženími nejúspěšnější, a právě ten zajistil, aby detekce VAC zareagovala hned po spuštění hry.

Zdroj: Reddit
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek