www.svethardware.cz
>
>

3D kormidlo: nožní ovladač pro CAD i hry

3D kormidlo: nožní ovladač pro CAD i hry
, , aktualita
Počítače ovládáme především rukama a někdy hlasem, pohybem očí, ale nohy k tomu příliš nepoužíváme, pokud tedy nejde o pedály nějakého herního ovladače. Nyní ale přichází ovladač právě pro nohy, a to 3DRudder.reklama
Záměr výrobce ovladače 3DRudder je tedy zřejmý, zapojit do herní akce nebo i práce i naše nohy, což by mohlo být výhodné i pro samotného uživatele, respektive jeho zdraví. Však časté změny polohy pomáhají především ztuhlé páteři a jejím svalům, které se jinak při sezení na kancelářské židli téměř neprocvičují.

Koncepce ovladače 3DRudder je celkem zřejmá už z fotografie. Jde o kruhové zařízení s průměrem kolem 38 cm a výškou něco pod 8 cm připomínající osobní váhu, které má na sobě nalepeny nášlapy. Nohama pak budeme ovládat náklon v plném rozsahu 360°, čili 3DRudder v podstatě stejnou funkci jako analogový joystick.

Primárním rozhraním pro připojení k počítači je USB, ovšem CEO firmy 3DRudder Stanislaus Chesnais je cílem nabídnout také rozhraní Bluetooth, s nímž by odpadla nutnost použít kabel, ale zase by bylo nutné ovladač napájet bateriemi. Tvůrci ujišťují, že ovládání 3D her, respektive pohybu hráče, je překvapivě rychlé a přesné. Ovladač reaguje také na míru naklopení, takže čím více jej nakloníme dopředu, tím rychleji může naše postava jít či běžet.

Architekti a jiní uživatelé pracující v 3D aplikacích jej zase mohou využít pro ovládání virtuální kamery nahlížející na scénu. Z obrázku také můžete vidět, že ovladač je rozdělen na dvě poloviny, takže jednu můžeme naklonit dopředu a druhou dozadu, což umožní ovládání další funkce, třeba sklon kamery.

3DRudder se může aplikaci či hře hlásit jako klávesnice, myš nebo joystick a podpora je zajištěna pro systémy Windows 7, 8 a také OS X Yosemite. Co se týče podpory konkrétních aplikací, pak mezi ty patří Rhino a Sketchup, přičemž další budou následovat. Výrobce také plánuje poskytnout potřebný vývojářský kit, aby si výrobci aplikací a her sami mohli zajistit podporu tohoto ovladače. V případě her se už pracuje na podpoře v enginech Unity a Unreal.

Zařízení je v současnosti prezentováno na crowdfundingovém serveru Indiegogo, kde je cílem vybrat 50.000 dolarů. Pokud se rozhodnete zaplatit 110 dolarů, pak můžete svůj 3DRudder získat v květnu příštího roku.

Zdroj: Indiegogo
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek