www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

3DMark 2013: důležitá aktualizace přidá podporu 4K

3DMark 2013: důležitá aktualizace přidá podporu 4K
, , aktualita
Pokud vlastníte herní počítačovou sestavu vybavenou monitorem s rozlišením 4K, nyní si můžete s ostatními uživateli poměřit její výkon i v testu FireStrike, a to v rozlišení 4K/Ultra HD. Ale to není vše, co nová verze přináší.reklama
Společnost Futuremark tedy přináší novou verzi oblíbeného benchmarku 3DMark (2013), která obsahuje novou verzi testu FireStrike, jenž krom již dlouho používaných rozlišení Standard (1920 x 1080) a Extreme (2560 x 1440) nabídne také nastavení Ultra, čili 4K/Full HD (3840 x 2160).

Nicméně pro provedení testu FireStrike v rozlišení 4K ani nepotřebujete mít příslušný monitor s tak vysokým rozlišením. Zapotřebí je 3DMark (2013) s licencí Advanced či Professional a grafickou kartu s alespoň 3 GB paměti.

Co se týče ostatních novinek, pak nový 3DMark nabídne trošku oprášené uživatelské rozhraní, konkrétně okno, v němž si vybíráte testy a dále byl usnadněn přístup k zákaznické podpoře. Dále Futuremark slibuje, že vylepšil detekci či monitorování hardwaru, která v předchozích verzích opravdu nefungovala spolehlivě a často byla příčinou toho, že test jednoduše neproběhl.

Další záležitosti se týkají profesionální edice a souborů .3dmdef, které slouží pro spuštění různě nakonfigurovaného benchmarku z příkazové řádky. Pro ně byla upravena syntax a přidána možnost dávat různé volby přímo do příkazové řádky, přes kterou funguje i nastavení pro pořizování logů. Pro stažení nové verze 3DMarku využijte odkaz na zdroj aktuality.

Zdroj: TZ Futuremark - techPowerUp
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek