www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

3DMark bude srovnávat výkon Mantle vs. DirectX 12

3DMark bude srovnávat výkon Mantle vs. DirectX 12
, , aktualita
Jedním z nejpoužívanějších 3D benchmarků, pokud tedy není vůbec nejpoužívanější, je 3DMark. Ten má dle posledních zpráv relativně brzy dostat významnou aktualizaci, která by přidala další test srovnávací výkon v Mantle a DirectX 12.reklama
Otázkou tedy je, o jak blízké budoucnosti zpráva mluví, však API Mantle již je na světě delší dobu, ale na DirectX 12 se stále čeká. Ty dorazí nejspíše s finální verzí systému Windows 10, takže někdy kolem dubna. Zhruba nekdy v tu dobu by se tedy už měla objevit nová verze 3DMarku "Dandia", jež bude obsahovat test s názvem Farandole a právě ten bude schopen srovnávat výkon API Mantle a DirectX 12, respektive Direct3D 12. Obě tato API přitom slibují vyšší výkon oproti stávajícím DirectX, ovšem Mantle je vyvíjeno firmou AMD, zatímco DirectX bude univerzální. Tedy přesněji řečeno, Mantle je otevřené API, nicméně NVIDIA je z pochopitelných důvodů ignoruje podobně jako technologii FreeSync.

Nicméně Roadmap týkající se produktů firmy Futuremark byla ukázána právě na akci Future of Compute firmy AMD. A tam byl ukázán i první graf srovnávající výkon DirectX 11, DirectX 12 a Mantle, dle nějž je v jistých ohledech dvojice nových API oproti DX11 dokonce 7,5x rychlejší, ale to pochopitelně nebude odpovídat rozdílu ve výkonu v reálném světě. Nicméně text pod grafem říká, že zatím bylo testováno s betaverzemi API i ovladačů, takže výsledky mohou být po jejich dokončení někde jinde.

Rychlý Draw Call by také mohl pomoci dosáhnout výrazně vyššího výkonu ve hrách jako Assassin's Creed: Unity. Dle některých bylo sekání hry, které se objevovalo i na nejrychlejších PC s DirectX 11 a grafikou od AMD, způsobeno právě vysokým počtem Draw Calls, a to i 50.000 a více, což by nová API mohla snadno vyřešit. Nicméně dle Ubisoftu byl výkon ovlivněn "jistými konfiguracemi CPU a GPU od AMD", ale pravdu se asi hned tak nedozvíme, když hra nepodporuje Mantle a DirectX 12 není k dispozici.

Nakonec Futuremark uvedl, že firmy AMD, Intel, Microsoft a NVIDIA mají možnost zkontrolovat zdrojový kód 3DMarku a navrhnout jeho změny, čili testy různých API by měly odpovídat jejich skutečnému potenciálu.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek