www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

3DMark dostal nový test: Time Spy pro DX12

3DMark dostal nový test: Time Spy pro DX12
, , aktualita
Futuremark oficiálně vypustil do světa nový benchmark, který dostal označení Time Spy a zařadí se mezi další testy populárního 3DMarku. Jde také o upgrade, který si budeme moci stáhnout zdarma pro různé edice.reklama
Do rukou se nám tak dostává další test, s jehož pomocí si budeme moci vyzkoušet výkon grafických karet s využitím asynchronních shaderů (Async Compute) a vedle toho budeme moci zapojit i zcela různá GPU (ovšem podporující DX12) v rámci Explicit Multi-GPU. To znamená, že půjde spojit výkon GPU AMD, NVIDIA i integrovaných Intelů či Radeonů v APU.

Nový test Time Spy je k dispozici jako upgrade zdarma pro všechny verze 3DMarku pro Windows, a to včetně dema ze Steamu, ovšem pro jeho plnou funkcionalitu si jej musíme i tak koupit. Jeho vývojáři říkají, že byl vytvořen s přispěním společností AMD, NVIDIA, Intel a Microsoft či dalších, takže žádná hlavní firma nebyla vynechána a můžeme snad říci, že konečný Time Spy byl vydán s požehnáním všech spolupracovníků.

Nový benchmark pracuje s výchozím rozlišením 2560 x 1440 a obsahuje demo, test výkonu grafiky a test výkonu procesoru. Majitelé verzí Advanced a Professional budou mít rovněž možnost vypnout využití asynchronních shaderů, které dle úvodních testů zařídí prý podobný výkonnostní zisk jak na kartách AMD Polaris, tak na NVIDIA Pascal.

Co se týče využití více různých GPU, pak první výsledky zase slibují velmi slušné škálování, přičemž některé kombinace dvou karet s využitím stejných modelů ukázaly dokonce i dvojnásobné skóre. Můžeme tak očekávat, že Time Spy se stane stálicí v testech nových grafických karet. Futuremark se při této příležitosti také rozhodl, že do 23. července bude na Steamu prodávat placenou verzi 3DMarku za značně zvýhodněnou cenu se slevou 60 procent. Můžeme si ji tak pořídit za 10 eur.

Zdroj: Futuremark
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek