www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

3DMark dostal velký update s modulárními testy a VRMark

3DMark dostal velký update s modulárními testy a VRMark
, , aktualita
Futuremark vypustil do světa velkou aktualizaci svého nejpopulárnějšího benchmarkovacího nástroje - 3DMark. Ten dostal jednak nové rozhraní včetně modulárního designu, a to ve všech edicích a pak tu je také preview pro VRMark.reklama
Všechny edice 3DMarku tak byly vylepšeny a využívají nové uživatelské rozhraní. Pod modulárním designem či frameworkem se ukrývá možnost snadno rozšiřovat celou benchmarkovou sadu o další jednotlivé testy, aniž bychom si museli stahovat celý 3DMark znovu a znovu. Ostatně to už ve Futuremarku mohli změnit daleko dříve, neboť jejich model softwarových aktualizací nebyl a není zrovna uživatelsky přívětivý. Takový PCMark 8 nás sice upozorní, že existuje nová verze, ale tu už si musíme stáhnout sami, což je několik TB dat a pak starou verzi přeinstalovat. Takto si budeme moci v 3DMarku instalovat a aktualizovat jednotlivé testy a můžeme jen doufat, že stejný model si Futuremark chystá i pro ostatní testy.

V novém rozhraní 3DMarku budeme mít k dispozici jen ty testy, které budeme chtít využít, přičemž ostatní budou zobrazeny v barvách šedi jako neaktivní, čili nenainstalované. Samotný 3DMark také dokáže nabídnout takové testy, které se nám budou dle hardwarového konfigurace PC nejvíce hodit. Ostatní ale budeme moci pochopitelně využít také, pokud je vůbec půjde spustit.

Ve výsledku budeme muset stahovat daleko méně dat pro instalaci základní verze 3DMarku a pak si budeme moci i pomocí Steamu doinstalovat to, co potřebujeme. Tento modulární design podporuje rovněž 3DMark Advanced Edition. Mezi ostatní novinky patří ruská lokalizace, možnost využití testů Ice Storm Unlimited a Ice Storm Extreme v edici Basic a pak tu je také preview VRMarku.
- z testu VRMark -


Ten je zatím k dispozici pouze pro verze Advanced a Professional Edition a doporučeny jsou headsety Oculus Rift a HTC Vive, ovšem pro spuštění benchmarku (a posléze pro zjištění výsledků) žádný VR headset není potřeba. VRMark nabízí dvě testovací scény, které si můžeme ve VR headsetu volně prohlížet, čili tu není žádná fixní trajektorie pomyslné kamery. První scéna je vytvořena tak, aby ověřila, zda nás počítač má dostatek výkonu, aby splňoval minimální specifikace pro Oculus Rift. Druhá scéna již bude vyžadovat silnější hardware. Prozatím ještě Futuremark tento test neopatřil mechanismem, který by nám nabídl nějaké výsledné skóre, to přinesou až další verze.

A stejně tak se zatím nedočkáme testu Time Spy, který je určen pro DirectX 12. Ten by však měl dorazit již brzy.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře