www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

3GB GeForce GTX 1060 je oficiální, útočí na 4GB GTX 960

3GB GeForce GTX 1060 je oficiální, útočí na 4GB GTX 960
, , aktualita
Už dlouho se mluvilo o tom, že NVIDIA si chystá krom plnohodnotné GeForce GTX 1060 se 6 GB paměti také slabší verzi, která bude zkrouhnuta nejen o polovinu paměti, ale také o nějaké shadery. Nyní je tu.reklama
NVIDIA oficiálně vypustila do světa kartu GeForce GTX 1060 3GB, která bude neznalé zákazníky trošku mást. Z označení by se mohlo zdát, že na rozdíl od GeForce GTX 1060 se 6 GB paměti nabídne pouze její polovinu, ovšem změny potkaly také GPU, které má nižší počet CUDA jader. Hlavní rozdíly ukáže následující tabulka.

Namísto 1280 CUDA jader jich tu máme 1152, ovšem ostatní specifikace jsou stejné, což platí pro takt pamětí i maximálního taktu grafického čipu, čili 8 GHz efektivně a 1708 MHz. Pak už nás bude zajímat především cena, kterou NVIDIA stanovila na doporučených 199 dolarů , což je o 50 méně něž v případě 6GB verze, takže to je slušný rozdíl. Za zmínku stojí také to, že tato karta nebude mít referenční verzi, tzv. Founder's Edition, která by přišla na vyšší částku.

Své modely začali již houfně představovat AIB partneři firmy NVIDIA, takže taková série Gigabyte G1 Gaming získala svůj přírůstek a vedle toho tu bude i malá Gigabyte GTX 1060 Mini ITX OC 3GB (1556 MHz / 1771 MHz). EVGA nabídla přetaktovanou GeForce GTX 1060 3GB FTW+ s takty 1632 až 1860 MHz, což je slušný nárůst, ale pak tu je také prostá EVGA GeForce GTX 1060 3GB, u níž můžeme zkusit své štěstí při přetaktování, ale s jednoventilátorovým chladičem ACX 2.0. Své verze má pochopitelně také MSI, která nabídne těchto karet rovnou pět včetně modelů GAMING (Twin Frozr VI), ARMOUR (Twin Frozr V) a pak také Inno3D se svou iChill GeForce GTX 1060 X3.

GeForce GTX 1060 se 3 GB má stejné 120 W TDP jako 6GB verze a dle prodávaných modelů by mělo být relativně snadné dosáhnout vyšších taktů. Nové karty už se také dostaly do nabídek obchodníků, kde najdeme nejlevnější MSI GeForce GTX 1060 3G OC s cenou něco málo přes 6000 Kč s daní, ale zatím ještě nejsou naskladněny. Jde o mírně přetaktovanou kartu s GPU na 1544 MHz (1759 MHz boost), která tak stojí přibližně o 1500 Kč méně než nejlevnější 6GB verze, takže se jedná o velice zajímavý produkt, a to především ve srovnání se 4GB verzemi staré GTX 960, která většinou přijde také na cca 6000 Kč.

Zdroj: NVIDIA
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů