www.svethardware.cz
>
>
>

3TB SSD je na světě, pracuje se na 5TB

3TB SSD je na světě, pracuje se na 5TB
, , aktualita
Společnost Fixstars si připravila pro náročné zákazníky 2,5" SSD s rozhraním SATA 6 Gbps, které nabídne kapacitu 3 TB. Ve vývoji přitom má už další model, který dosáhne dokonce 5TB kapacity a přijít na trh má už velmi brzy.reklama
Dle dosavadního vývoje SSD a jejich kapacity bylo jen otázkou času, kdy překonají klasické pevné disky. Nyní už k tomu mají velmi blízko, neboť 5TB model Fixstars SSD-5000M se má objevit ještě v tomto kvartálu, čili do konce března.

Fixstars, ač se to dle jejího jména nezdá, je japonská společnost, která má však kanceláře v Silicon Valley. Není tak divu, že svá nová 3TB SSD-3000M a 1TB SSD-1000M představila nejdříve v Japonsku ,a to v listopadu minulého roku. Nyní tyto modely přichází i na trhy v Severní Americe. Firma Fixstars přitom není tradičním výrobcem úložných zařízení a ani hardwaru. Dříve se orientovala na softwarové produkty pro paralelizaci a optimalizaci, takže její nové SSD produkty jsou menším překvapením.

Při výrobě 3TB SSD firma dle vlastních slov použila paměti Flash určené pro malá mobilní zařízení a doslova je nacpala do klasického 2,5" těla s výškou 9,5 mm. Jedná se o 19nm paměti MLC NAND Flash a SSD s klasickým rozhraním SATA 6 Gbps, které slibuje datovou propustnost 520 MB/s při čtení a 500 MB/s při zápisu. Vedle toho nechybí podpora TRIM, Garbage Collection a S.M.A.R.T. SSD spotřebuje maximálně 6,2 W, přičemž typická spotřeba při aktivitě je 5 W a v klidu pak 3 W.

To vše ale nebude zadarmo, však 1TB verze stojí bez daně 990 USD, takže u 3TB můžeme očekávat alespoň trojnásobnou cenu.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek