www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

8 znaků ve zprávě zablokuje Skype

8 znaků ve zprávě zablokuje Skype
, , aktualita
Skype obsahuje kritickou trhlinu, stačí někomu poslat krátkou zprávu o 8 znacích, Skype spadne a už se nenačte. Chyba je lehce zneužitelná a zatím na ni není řešení, které by se ovšem mělo připravovat.reklama
Chyba se týká Windows v desktop verzi, androidní verze a je i ve verzi pro iOS. Stačí někomu ve zprávě poslat “http://:”, jeho Skype spadne a už se nenačte znova. Pokud při načítání objeví ve zprávách “http://:”, vždy spadne. Pokud byste chtěli tento problém řešit smazáním paměti konverzací, máte smůlu, protože Skype automaticky stahuje staré konverzace, takže jakmile načte kritickou zprávu, spadne a znova nepůjde nastartovat. Jediné bezpečné verze jsou pro Mac a Skype z Windows Store.

Mluvčí Skypu prohlásila, že si je Skype vědom, že zde je tento problém, a pracuje na jeho nápravě, ale zatím není jasný termín, kdy se tak stane. Existuje řešení, které je však spíše dočasného charakteru, a to přejít na verzi 6, která by kritickou chybu neměla obsahovat. Pokud ještě spustíte svůj Skype, nastavte si, aby se vám neukládala konverzace. Takto se poté již nebude načítat, takže kdybyste inkriminovanou zprávu dostali, po restartu aplikace by vše mělo fungovat.

Zdroj: PCWorld
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek