www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

84" Surface Hub si nejspíš nekoupíte, nebo ano?

84" Surface Hub si nejspíš nekoupíte, nebo ano?
, , aktualita
Zařízení jednak bude ve čtyřiaosmdesátipalcové verzi bude stát 19999 USD (u nás zhruba přes půl miliónu korun), jednak je otázka, zda se tady vůbec bude prodávat. Vyváží vůbec přínosy Surface Hubu pro organizaci tak vysokou cenu?reklama
Surface Hub je technicky vzato velký nástěnný all-in-one počítač s dotykovým displejem. Používá se i název digitální whiteboard, což má evokovat podobnost s celkem obvyklým doplňkem kanceláří. Kromě obvyklých způsobů ovládání je optimalizovaný pro dotykové pero. Zařízení bude ve dvou verzích. Větší bude mít obrazovku s 84" úhlopříčkou (cca 213 cm) a rozlišením 3840×2160 a menší s úhlopříčkou 55" (cca 140 cm) a rozlišením 1920×1080.

Surface Hub bude založený na operačním systému Windows 10. A můžete na něm provozovat obvyklé aplikace. Office, OneNote i cokoli dalšího, co nějak podporuje skupinovou kreativitu. Umím si představit třeba různé aplikace pro mentální nebo konceptuální mapy i různé aplikace pro kreslení obrázků a schémat. Otázkou samozřejmě je, jak ten který software podporuje práci s perem.


Surface Hub


Když použijete Skype, získáte zařízení pro skupinové videokonference, což má ostatně být hlavním, leč nikoli jediným účelem zařízení. Surface Hub totiž bude mít dvě kamery, mikrofon i reproduktory. Pohánět ho bude procesor Core i7 ve větší verzi a Core i5 v menší verzi. Bude mít 8 GB RAM a 128 GB SSD. Grafika je Nvidia Quadro K2200 u většího a Intel HD 4600 u menšího modelu. Zbytek technických parametrů je v tabulce na obrázku.


Surface Hub - parametry


Cenu většího už znáte, menší prý bude stát 6999 USD (cca 175000 Kč). Microsoft bude přijímat na Surface Hub předběžné objednávky od 1. července. Cenu prý společnost stanovovala s ohledem na cenu vybavení konferenční (resp. videokonferenční) místnosti pro 8-12 lidí (větší verze) a pro 3-4 lidi (menší verze) v USA, které je údajně násobně vyšší.

Pokud Surface Hub dokáže šetřit cestovní náklady v případě firmy s mnoha geograficky oddělenými pobočkami, může jeho pořízení být ekonomicky racionální investicí i za danou cenu a zařízení je ve srovnání s klasickým řešením pro videokonference rozhodně mnohem flexibilnější.

Otázkou je, jestli se nápadu časem nechytí nějaká asijská firma a nestlačí ceny níž. Uvidíme. Také je tu druhá otázka, jestli Microsoft nějak speciálně neupraví Windows 10 i Skype pro dané účely. A samozřejmě by tyhle speciální verze mohl přibalovat jen k vlastnímu zařízení a neposkytovat je potenciální konkurenci.

Zdroj: Neowin, TechRadar
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik