www.svethardware.cz
>
>
>
>

A8-7670K: nejnovější Kaveri Refresh je tu

A8-7670K: nejnovější Kaveri Refresh je tu
, , aktualita
Společnost AMD trošku překvapivě vypustila do světa nové APU, které můžeme zařadit do "rodiny" Kaveri Refresh. V uvozovkách proto, že mezi Kaveri Refresh se do dneška počítal jen jeden model, a to A10-7870K z letošního května.reklama
Je zřejmé, že nový AMD A8-7670K nebude patřit mezi nejvýkonnější desktopové modely, však jde o střední třídu A8 a ne nejvyšší A10. Můžeme se alespoň těšit na přívětivější cenu tohoto modelu, který má k dispozici celkem 10 Compute Units, čili čtyři procesorová jádra a šest GPU jednotek, z nichž každá se skládá ze 64 shaderových jednotek a 4 texturovacích. Celkem má tedy integrovaný Radeon 384 shaderů, 24 TMU a 8 ROP.

AMD A8-7670K má posloužit jako náhrada modelu A8-7650K, který tedy na trhu spíše doplní. Nabídne nám procesorová jádra s taktem 3,6 až 3,9 GHz a GPU pracující až na 757 MHz. Zařazuje se tak do čela skupiny A8 "Kaveri" a pro porovnání, A8-7650K má takty procesorových jader 3,3 až 3,8 GHz a stejně dimenzované GPU, ale na taktu 720 MHz. Oproti dříve představenému A10-7870K můžeme tedy říci, že zde jsme se naopak dočkali výrazně vyšších taktů procesoru a takt GPU už byl navýšen méně, tedy o pouhých 37 MHz.

AMD ve svých tiskových materiálech srovnává své nové APU jednak s Pentiem G3258 a pak také s Core i3-4160, přičemž pro grafické testy používá kombinaci zmíněného Pentia a NVIDIA GeForce GT 730.

Dle firemních benchmarků by A8-7670K měl být schopen v rozlišení 1080p (o detailech se zpráva nezmiňuje) rozhýbat alespoň na 35 FPS hry jako Heroes of the Storm, League of Legends, DOTA 2 a Counter-Strike: Global Offensive. Toto APU přitom má stát 118 USD, což je asi o 15 dolarů méně ve srovnání s uvedeným Pentiem a GeForce.

AMD zde tedy stejně jako při prezentaci jiných APU poukazuje především na poměr ceny a výkonu, který má být výhodnější než při použití levných procesorů Intel a grafik NVIDIA. V testech 3DMark, PCMark 8 a Photoshop už ale zase srovnává jen své APU proti Core i3 4160.

Je také šance, že díky AMD Overdrive můžeme z nového APU vymáčknout ještě vyšší výkon, k čemuž ale bude zapotřebí lepší chlazení, aby nárůst stál za řeč a samozřejmě budeme muset mít i štěstí.

Nyní trošku odbočíme, a to k novým grafickým kartám AMD Radeon R9 Fury X a Fury. Společnost AMD totiž ohlásila, že důležitá komponenta propojující GPU Fiji a paměti HBM začala být konečně opravdu vyráběna ve velkém měřítku, což by mělo zlepšit dostupnost nových karet. Jde o tzv. interposer, čili složitý křemíkový spoj, který zajistí propojení GPU a pamětí pomocí širokého 4096bitového rozhraní a stejně tak zajistí propojení s plošným spojem. Ten je vyráběn v singapurské továrně firmy UMC.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře