www.svethardware.cz
>
>
>

AccuWeather nyní nabízí sledování počasí ve virtuální realitě

AccuWeather nyní nabízí sledování počasí ve virtuální realitě
, , aktualita
Použití virtuální reality může být různé. Skvěle se ale hodí k tomu, aby udělala běžnou činnost něčím nevšedním. Toho se snaží docílit i AccuWeather a předvádí svou předpověď počasí ve virtuální realitě.reklama
Virtuální realita je nástroj, který dokáže i všední věc převést v nevšední zážitek. S headsetem pro virtuální realitu tak zdaleka není nutné hrát jen hry. Co třeba sledování předpovědi počasí? Pro většinu lidí tento úkon znamená rychlý pohled na teplotu a míru srážek, jež jsou hlášeny na několik dní dopředu. AccuWeather na to však jde jiným způsobem, spojilo se se společností Oculus a nově nabízí předpovědi počasí ve virtuální realitě. Aplikace pro virtuální realitu dostala název AccuWeather — Weather for Life.

S headsetem pro virtuální realitu AccuWeather nabídne zprávy o počasí ve VR či 360° video, ve kterém si bude moct divák prohlédnout nepříznivé povětrnostní podmínky. I když se pořád nebude jednat o extrémně zábavnou činnost, sledování počasí v denních či hodinových předpovědích bude alespoň nevšední.

Ze snímku je patrné, že člověk se Samsung Gear VR si bude moct ve virtuální realitě prohlédnout teplotu, vlhkost vzduchu či UV index a stav srážek. Sledování 360° videí může být o poznání zajímavější, protože divák bude moct být přítomen například tornádu, které se odehrálo v jiném místě na Zemi. Další videa obsahují silný déšť, bouřky či sněhovou vánici. Uživatel tak bude moct vyzkoušet spoustu meteorologických animací z pohodlí svého domova. Podle AccuWeather by nová videa měla být přidávána každý týden.

Cílem AccuWeatheru a Oculusu je také poskytnout svým uživatelům lepší rozhled v tom, co se na Zemi s počasím děje a povýšit předpověď počasí na další úroveň. Dalším bodem je také to, že uživatelé mohou sledovat počasí moderními způsoby. Je však jasné, že pro běžné a krátké zkontrolování stavu počasí si headset pro virtuální realitu nasadí málokdo. Aplikace pro sledování počasí ve virtuální realitě je k dispozici zdarma na Oculus Store.

Že se virtuální realita dá používat různými způsoby, dokazuje například projekt, který využívá VR k tomu, aby psychicky připravil děti na magnetickou rezonanci. Díky virtuální realitě mohl vzniknout i přesný model Osvětimi, který pomáhá usvědčovat nacistické zločince.

Zdroje: engadget.com, oculus.com
reklama
Nejnovější články
Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů
Zdá se, že Elon Musk se pouští do svého projektu s tunely. Už dřív zveřejnil na Twitteru svůj zájem o hloubení tunelů sloužících k transportu, nyní se objevily fotografie ukazující stroj na kopání tunelů.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe
Společnost QNAP představuje řadu NAS serverů TS-x53B vybavených čtyřjádrovým procesorem, rozhraním USB typu C a také slotem PCI Express, který lze využít hned několika způsoby, což nám zajistí dostupné karty.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky? Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky?
Nadějná 3D akce Prey vyvíjená v Arkane Studios a distribuovaná Bethesdou přijde na trh už příští týden v pátek. Po letech spekulací, fám i obav o její zrušení se tak tato hra vrací v moderní podobě, aby navázala na původní kus z roku 2006.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci
Na sondu Cassini jsme se naposledy zaměřili v době, kdy se už chystala na svůj premiérový průlet mezi Saturnem a jeho nejbližšími prstenci. Nebylo přitom vůbec jasné, zda sonda takový manévr vůbec přežije, ale podařilo se.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
Včera,  aktualita, Jan Vítek