www.svethardware.cz
>
>
>

AccuWeather nyní nabízí sledování počasí ve virtuální realitě

AccuWeather nyní nabízí sledování počasí ve virtuální realitě
, , aktualita
Použití virtuální reality může být různé. Skvěle se ale hodí k tomu, aby udělala běžnou činnost něčím nevšedním. Toho se snaží docílit i AccuWeather a předvádí svou předpověď počasí ve virtuální realitě.reklama
Virtuální realita je nástroj, který dokáže i všední věc převést v nevšední zážitek. S headsetem pro virtuální realitu tak zdaleka není nutné hrát jen hry. Co třeba sledování předpovědi počasí? Pro většinu lidí tento úkon znamená rychlý pohled na teplotu a míru srážek, jež jsou hlášeny na několik dní dopředu. AccuWeather na to však jde jiným způsobem, spojilo se se společností Oculus a nově nabízí předpovědi počasí ve virtuální realitě. Aplikace pro virtuální realitu dostala název AccuWeather — Weather for Life.

S headsetem pro virtuální realitu AccuWeather nabídne zprávy o počasí ve VR či 360° video, ve kterém si bude moct divák prohlédnout nepříznivé povětrnostní podmínky. I když se pořád nebude jednat o extrémně zábavnou činnost, sledování počasí v denních či hodinových předpovědích bude alespoň nevšední.

Ze snímku je patrné, že člověk se Samsung Gear VR si bude moct ve virtuální realitě prohlédnout teplotu, vlhkost vzduchu či UV index a stav srážek. Sledování 360° videí může být o poznání zajímavější, protože divák bude moct být přítomen například tornádu, které se odehrálo v jiném místě na Zemi. Další videa obsahují silný déšť, bouřky či sněhovou vánici. Uživatel tak bude moct vyzkoušet spoustu meteorologických animací z pohodlí svého domova. Podle AccuWeather by nová videa měla být přidávána každý týden.

Cílem AccuWeatheru a Oculusu je také poskytnout svým uživatelům lepší rozhled v tom, co se na Zemi s počasím děje a povýšit předpověď počasí na další úroveň. Dalším bodem je také to, že uživatelé mohou sledovat počasí moderními způsoby. Je však jasné, že pro běžné a krátké zkontrolování stavu počasí si headset pro virtuální realitu nasadí málokdo. Aplikace pro sledování počasí ve virtuální realitě je k dispozici zdarma na Oculus Store.

Že se virtuální realita dá používat různými způsoby, dokazuje například projekt, který využívá VR k tomu, aby psychicky připravil děti na magnetickou rezonanci. Díky virtuální realitě mohl vzniknout i přesný model Osvětimi, který pomáhá usvědčovat nacistické zločince.

Zdroje: engadget.com, oculus.com
reklama
Nejnovější články
Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C
V nabídce USB flash disků se nově objevuje vysoce odolný model JumpDrive Tough. Zvládne pracovat v mrazu i za extrémního tepla, přežije vysoký tlak a nezahanbí se ani solidními přenosovými rychlostmi až 150 MB/s.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa
Na Indiegogo byla spuštěna kampaň na maličký dron Kudrone, jehož cena zatím jen lehce přesahuje stovku dolarů. Umí přitom natáčet i 4K videosekvence, sledovat majitele a podporuje snadnou výměnu baterií pro pokračování v natáčení.
24.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy
O AMD jsme se nedávno dozvěděli, že se teprve chystá pořádně zaútočit na platformu Intel HEDT s procesory Broadwell-E, a to pomocé 16jádrových Ryzenů a platformy X399. Ta nyní už dostává přesnější obrysy.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K
Dell právě vysílá na trh svůj nejnovější monitor, který je určen pro uživatele potřebující to nejvyšší dostupné rozlišení. Nenabídne totiž ani 4K, ani 5K, ale rovnou 8K čili celkově 33,2 megapixelů. Ovšem ani barvy nebudou dle všeho vůbec špatné.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek
Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver
Společnost Razer se rozhodla, že zavede vlastní virtuální měnu, a to ve snaze vytvořit "ucelenou ekonomiku pro hráče". Ti dostanou k dispozici zabezpečenou digitální peněženku zVault, kterou budou plnit mincemi zGold a zSilver.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek