www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Acer B276HUL a B296HCL: AHVA/IPS a velké úhlopříčky

Acer B276HUL a B296HCL: AHVA/IPS a velké úhlopříčky
, , aktualita
Společnost Acer si připravila dvojici LCD monitorů B276HUL a B296HCL, které nabídnou vysoká rozlišení na panelech typu AHVA/IPS s úhlopříčkami 27" a 29" ovšem s výrazně rozdílnými poměry stran.reklama
Acer B276HUL a B296HCL však ještě nepatří mezi monitory s rozlišením 4K či Ultra HD. Pokud bychom je měli nějak označit, byly by to monitory s rozlišením 2K, ale to nám moc neřekne. Model Acer B276HU s úhlopříčkou 27" tedy nmabídne rozlišení 2560 x 1440, zatímco větší 29" B296HCL nabídne rozlišení 2560 x 1080. První tak má poměr stran 16:9, zatímco druhý 21:9 a je vhodný pro zobrazení více oken vedle sebe a nahrazení dvou pracovních monitorů.

Oba monitory jsou založeny na panelech AHVA s technologií IPS, mají možnost nastavení výšky, otáčení, naklápění a otočení na výšku (Pivot), pokrývají 100 procent barevného prostoru sRGB a umožní nastavení barev v šesti osách, nabídnou také multi-streaming, připojení více zdrojů signálu k HDMI a PIP/PBP.

Od výrobce tu je dále Acer eColor Management, který právě slouží k nastavení barev a Acer ComfyView se týká povrchu obrazovek, jež mají potlačovat odrazy. Mezi rozhraní patří HDMI, DVI, DisplayPort a USB 3.0 a zmíněný multi-streaming umožní sledovat obsah na několika monitorech připojených k videorozbočovači nebo zapojených sériově prostřednictvím rozhraní DisplayPort.

Acer B276HUL je prodáván za doporučenou cenu 13 590 Kč a B296HCL za 12 490 Kč včetně daně.

Zdroj: TZ Acer
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek