www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acer FT200HQL: levný dotykový monitor

Acer FT200HQL: levný dotykový monitor
, , aktualita
Společnost Acer si připravila nový monitor FT200HQL, který je vybaven desetibodovou dotykovou vrstvou na obrazovce s úhlopříčkou 19,5". Zajímavá je na něm především cena, díky níž se zařazuje mezi nejlevnější modely tohoto typu na trhu.reklama
Acer FT200HQL nám tedy nabídne úhlopříčku 19,5" s rozlišením 1600 x 900 a LED podsvícením. Zajímavá je na něm ale především kapacitní dotyková vrstva schopná rozpoznat až deset prstů najednou.

Specifikace obrazovky pochopitelně nejsou nejlepší. Krom rozlišení 1600 x 900 nám nabídne odezvu 5 ms, kontrast 100 milionů ku 1 (pochopitelně dynamický) a pozorovací úhly 170° horizontálně a 160° vertikálně. Z toho vyplývá, že půjde o panel typu TN.

Monitor je však vybaven kromě analogového vstupu D-Sub také dva porty HDMI, z nichž jeden je kompatibilní s MHL. Můžeme tak snadno připojit podporované mobilní zařízení, využít na něm uložená data a současně je z monitoru dobíjet. Acer také nezapomněl na vestavěné reproduktory.

Co se týče umístění, pak tu není klasický stojan, ale opěrná noha, díky níž si můžeme nastavit sklon 10° až 90°. Máme však i možnost využít některý z VESA kompatibilních stojanů. Acer FT200HQL přišel zatím na americký trh s cenou 199 USD, čili cca 4000 Kč.

Zdroj: DailyTech
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře