www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acer K272HUL: slušně vybavená sedmadvacítka

Acer K272HUL: slušně vybavená sedmadvacítka
, , aktualita
Společnost Acer začala dodávat na trh nový 27" monitor, který nabídne vysoké rozlišení i dobrou výbavu, která mu umožní zobrazit obrazy ze dvou zdrojů najednou a lépe využít svou velkou plochu.reklama
Acer K272HUL na svém 27" LCD panelu s LED podsvícením tedy nabídne rozlišení WQHD, čili 2560 x 1440. To samozřejmě není dnešním maximem, neboť posledním hitem je spíše rozlišení Ultra HD, ale na druhou stranu dnes stále převládají monitory s Full HD, takže můžeme být rádi i za toto. Acer uvádí, že jeho novinka je vhodná jak pro práci, tak pro zábavu, kde může posloužit funkce PiP - obraz v obraze. K tomu může uživatel využít dvou zdrojů signálu, a to pomocí rozhraní Display Port a pak HDMI nebo DVI. Otázkou je, jaké bude uspořádání obrazů na panelu a jakou volnost v jejich nastavení bude uživatel mít.

Panel také nabídne široké pozorovací úhly, a to 178° horizontálně i vertikálně, čili o TN jistě nejde, ale Acer ve zprávě neprozradil, jaký panel přesně využil. Uvedl pouze to, že dokáže zobrazit 16,7 milionu barev, má odezvu 6 ms a dynamický kontrast 100 milionů ku 1. Dále se zmínil o speciální vrstvě Acer ComfyView, díky níž se má v panelu méně odrážet okolí, pak tu máme Acer Adaptive Contrast Management (ACM) pro automatické nastavení kontrastu dle konkrétní scény.

Jak již bylo uvedeno, mezi výbavu patří rozhraní DisplayPort, DVI a HDMI, přičemž právě HDMI je tu ve dvou portech. Podstavec umožní naklopení v rozsahu -5 °až 25 ° a podporuje VESA držáky.

Cena v USA byla stanovena na 450 dolarů.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů