www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acer má 27" herní LCD nejen s 1ms IPS panelem

Acer má 27" herní LCD nejen s 1ms IPS panelem
, , aktualita
Jedná se o LCD XB270HU, jež jsme si na našich stránkách představili již na konci listopadu, ovšem v té době se ještě mluvilo o panelu typu TN, což napovídala 1ms odezva. Ovšem dle firmy Acer jde o herní LCD s panelem IPS.reklama
Udávaná odezva 1 ms byla vždy celkem spolehlivým ukazatelem, že daný monitor má ve výbavě panel typu TN, neboť právě ty byly schopny takového krátkého času na rozdíl od IPS či VA dosáhnout a to bylo reflektováno také v původní zprávě o Acer XB270HU. Doufejme tedy, že Acer ve své tiskové zprávě nemá chybu.

Co vše nám tedy nový Acer XB270HU nabídne? Je toho poměrně dost, neboť má ve výbavě 27" displej typu IPS s rozlišením 2560 x 1440, u nějž hráči ocení kromě 1ms odezvy také 144Hz obnovovací frekvenci a podporu technologie NVIDIA G-Sync. Dodávaný stojan ErgoStand umožní nastavit výšku monitoru a také jej naklonit či naklopit.

Acer tak musel použít nějaký nový panel, přičemž se už dříve mluvilo o tom, že na takovém pracuje společnost AU Optronics, ovšem jí vyvíjený panel měl být typu AHVA a ne IPS. Nicméně tak či tak, pozorovací úhly a kvalita barevného podání by měla být podstatně lepší než u IPS.

Vedle monitoru XB270HU si Acer přichystal ještě nový XG270HU, což je také 27" herní LCD s rozlišením 2560 x 1440 a 144Hz obnovovací frekvencí, ale s panelem TN a bez podpory G-Sync. Výhodou má být velmi tenký rámeček, který se bude hodit u vícemonitorových sestav. Mezi jeho rozhraní patří HDMI 2.0, DVI a DisplayPort 1.2.

Acer zatím neuvedl, na kolik peněz si tyto monitorové novinky cení. Prozradil však, že obou se na trzích po celém světě dočkáme v letošním březnu, čili se potvrdila původní informace o prvním kvartálu.

Zdroj: TZ Acer
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek