www.svethardware.cz
>
>
>

Acer má problémy, uvítal by dokonce převzetí

Acer má problémy, uvítal by dokonce převzetí
, , aktualita
Společnost Acer na tom vůbec není dobře a dle slov jejího zakladatele možná brzy skončí. Stan Shih se dokonce vyjádřil takovými slovy, že by uvítal převzetí Aceru nějakou větší společností, ale že nákupem případný kupec nic moc nezíská.reklama
Stan Shih je zakladatelem společnosti Acer, která vznikla v roce 1976, nicméně nyní se o její situaci vyjádřil dost pesimisticky. Od doby vzniku postupně rostla a nyní je pátým největším výrobcem počítačů na světě. Nicméně to nestačí a firma vykázala za první polovinu letošního fiskálního roku ztrátu 90 milionů dolarů. Prodeje se pak propadly o velmi výrazných 33 %, což je opravdu mnoho.


Acer logo


Shih v rozhovoru na otázku převzetí jinou společností uvedl, že by něco takového uvítal. Zároveň ale dodal, že takový výrobce počítačů by si koupil "prázdnou skořápku", což zní opravdu hodně špatně. Společnost má nicméně stále obrat 1,94 miliard dolarů, což i přes potíže stále není zrovna málo. Zde se znovu ukazuje, že slábnoucí prodeje počítačů jsou realitou a patrně si vyberou daň v podobě existence Aceru. Cena jeho akcií spadla oproti dubnu už na polovinu, v roce 2011 byla pak cena více než osminásobná proti dnešku.

Zdroj: extremetech.com, reuters.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře