www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acer Revo Base: bachraté mini s Braswellem

Acer Revo Base: bachraté mini s Braswellem
, , aktualita
Acer si připravil mezi záplavou notebooků také nový minipočítač Revo Base, který by rozhodně neměl patřit mezi ty nejdražší modely. Jedná se o obdobu formátu NUC od Intelu, která v tomto případě nese 14nm Pentium generace Braswell.reklama
Minipočítač Revo Base od společnosti Acer byl představen na veletrhu IFA v Berlíně a jedná se o dnes již klasický model víceméně čtvercového půdorysu. Ten nám na stole zabere jen minimum místa a díky podpoře VESA držáků lze přimontovat i na stěnu nebo na zadní stranu monitoru. Na druhé straně můžeme očekávat nízký výkon, který se s opravdovým desktopem nebude moci rovnat.

Mozjem se stal procesor Intel Pentium J3710, což je 14nm Braswell s TDP 6,5 W vybavený čtyřmi jádry na 1,6 až 2,64 GHz, 2 MB L2 cache, HD Graphics 405 a dvoukanálovým kontrolerem pro DDR3L-1600. Otázka je, zda toho tento počítač dokáže využít, neboť Acer mluví pouze o 4 GB paměti DDR3L.

Acer Revo Base má rozměry 140 x 140 x 53 mm a přichází vybaven 500GB pevným diskem nebo volitelným 256GB SSD, na němž je předinstalovaný systém Windows 10. Dále tu máme čtyři porty USB 3.0, jeden port HDMI i DisplayPort, 3,5mm audio pro headset, ethernetový port, otvor pro zámek Kensington a čtečku karet SD s podporou až 256GB karet. Uvnitř najdeme kartu s rozhraním Wi-Fi 802.11ac. Bluetooth sice zpráva nezmiňuje, ale toto rozhraní je obvykle součástí stejné karty.

O dostupnosti a ceně nám Acer neprozradil nic.

Zdroj: TZ Acer
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů