www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acer Revo One RL85: elegantní mini PC do obýváku

Acer Revo One RL85: elegantní mini PC do obýváku
, , aktualita
Acer brzy vyšle do světa své nové mini PC určené především pro obývací pokoje. Jedná se o Revo One RL85 se zaobleným kabátkem v bílé barvě, které má posloužit pro multimédia, surfování po webu a jiné nenáročné úkoly.reklama
Acer Revo One RL85 PC bude tedy soupeřit s jinými počítači určenými k přehrávání multimédií, čili HTPC. Acer uvádí, že výkonem se Revo One RL85 může řadit do střední třídy a také mezi mini PC, neboť má rozměry 106 x 106 x 155 mm. Je tak větší než multimediální centra založená na procesorech ARM, ale podstatně menší než systémy se základními deskami formátu Mini ITX.

Výrobce se rozhodl vytvořit čistý design, který vepředu narušuje jen jeho logo. Veškeré porty, tlačítka a ostatní prvky tak máme vzadu a jde o dva USB 3.0, dva USB 2.0, gigabitový Ethernet (RJ-45), výstup HDMI a mini DisplayPort, otvor pro zámek Kensington, 3,5mm konektor pro sluchátka s mikrofonem a nezbytný napájecí konektor pro adaptér.

Revo One RL85 PC je jinak založen na mobilních procesorech od Intelu, a to konkrétně dvoujádrovém Celeronu 2957U na 1,4 GHz, Core i3-5010U na 2,1 GHz nebo Core i5-5200U na 2,2 GHz (také dvoujádrové). Dále nám dle výpisu z amerického obchodu nabídne 2 až 8 GB operační paměti a 60GB SSD, nebo 1TB pevný disk. Záleží na tom, zda jsme ochotni za takové PC dát 250 USD, nebo až 580 USD.

Uživatel ale má k dispozici také dvě interní rozhraní SATA, které umožní přidat další dvě zařízení a zapojit je v polích RAID 0, 1 nebo 5. Dle velikosti celého počítače pochopitelně nepůjde o 3,5" pozice, jako spíše o 2,5", z nichž jedna bude už nejspíše zabrána, pokud si vybereme model s pevným diskem.

Do našich obchodů se zatím dostala verze DT.SYUEC.004 s cenou 6990 Kč. Za ty dostaneme verzi s Celeronem 2957U, 4 GB RAM a 500GB pevným diskem.

Zdroj: Tom's Hardware

Acer Aspire RL85, DT.SYUEC.004
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek