www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acer S277HK: první 4K monitor s HDMI 2.0

Acer S277HK: první 4K monitor s HDMI 2.0
, , aktualita
Společnost Acer si připravila nový 27" monitor vybavený rozhraním HDMI 2.0, které mu přijde velmi vhod, protože umožní přenášet obraz ve vysokém rozlišení a dostatečné obnovovací frekvenci. Jde tak o alternativu k DP 1.2.reklama
Rozhraní DisplayPort mělo do této doby navrch právě díky své vysoké datové propustnosti, která v již rozšířené verzi 1.2 umožňuje přenášet obraz v rozlišení 4K (3840 x 2160) s obnovovací frekvencí 60 Hz. V případě HDMI to zvládne až rozhraní 2.0, které na rozdíl od DisplayPort 1.2 ještě rozšířené není a dle Aceru je monitor S277HK prvním modelem s rozlišením 4K, který je vybaven portem HDMI 2.0. To nabízí datovou propustnost 18 Gb/s která už je tedy dostatečná i pro monitory s vysokým rozlišením, ovšem DisplayPort 1.2 i tak má propustnost 21,6 Gb/s a pracuje se na novém standardu DisplayPort 1.3 se 32,4 Gb/s.

Jde přitom o monitor postavený na obrazovce typu IPS, která i díky Acer ColorPlus slibuje kvalitní zobrazení barev a samozřejmě také široké pozorovací úhly, tedy 178° v obou směrech. Tělo monitoru je vyrobeno z hliníkové slitiny a má asymetricky umístěný stojan a lesklou bílou zadní stranu, čili Acer myslel i na estetiku.

Stojan však není příliš praktický, protože umožňuje pouze náklon v rozmezí -5 až 15 °. Acer ale sází na ocbranu zraku, kterou má zajistit jeho EyeProtect slibující nižší namáhání očí, a to díky tomu, že podsvícení obrazovky nebude poblikávat a také tu je už notoricky známý filtr modrého světla. Funkce Low Dimming zase zajistí možnost výrazného snížení jasu, a to na úroveň 15 procent maxima, aby v případě práce ve tmě nebyl obraz přesvícený.

Vedle rozhraní HDMI 2.0 je tu také ještě DVI, Mini DisplayPort a DisplayPort 1.2. Cena monitoru S277HK byla stanovena na 19.990 Kč s daní, přičemž dostupnost v našich obchodech je okamžitá.

Zdroj: TZ Acer

Acer S277HK
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek