www.svethardware.cz
>
>
>

Acer ukázal nové tenké a zahnuté LCD monitory

Acer ukázal nové tenké a zahnuté LCD monitory
, , aktualita
Acer tentokrát na CES přicestoval s nabídkou nových tenkých a také zahnutých LCD monitorů, které budou k dispozici v různých velikostech. Vedle toho bude představen i velký monitor se zahnutou obrazovkou.reklama
Acer se chce tedy uvést na letošním CES pomocí nových monitorů, přičemž v nabídce bude mít jednak zbrusu novou sérii R1 v různých úhlopříčkách, a to 21,5", 23", 23,8", 25" a 27". Pro všechny bohužel platí stejné rozlišení, a to Full HD, což se pro ten největší model už moc nehodí, ale nakonec záleží na zákazníkovi. Všechny monitory jsou také vybaveny funkcí, která zabrání poblikávání podsvícení (tzv. zero-flicker backlight) a Blue Light Filter má ochránit oči před škodlivým modrým zářením.

Všechny modely R1 také mají stejný kruhový podstavec, díky němuž zaberou málo prostoru, ovšem ten také nabídne pouze možnost naklopení v rozsahu -5 až 15 °. Alespoň že se dočkáme (snad) ve všech případech panelu IPS s pozorovacími úhly 178 ° v obou směrech.

Při pohledu seshora také vynikne tenklý profil těchto monitorů (na fotografii by měl být 27" model) s tloušťkou okrajů jen 7 mm, ale to je nakonec z praktického hlediska jedno. Vyčnívající část se nachází pouze vespod a právě v ní je umístěna potřebná elektronika a konektory. Ty tu máme po jednom exempláři z nabídky HDMI, DVI a D-Sub a zmínit je třeba také integrované reproduktory. Monitory R1 se dostanou na trh v prvním čtvrtletí za ceny od 130 USD za 21,5" model.

A pak tu máme něco podstatně lepšího, a to Acer XR342CK, který navazuje na starší model XR341CK s rovněž 34" zahnutou obrazovkou. Jde o obrazovku se zahnutím 1900R, přičemž ona samotná je typu IPS a má rozlišení 3440 x 1440. Stejně jako jiné modely s označením XR i tento podporuje technologii AMD FreeSync, ovšem zatím není jasné, jakou nejvyšší obnovovací frekvenci zvládne.

Acer dále zmínil DTS audio a také šestiosé nastavení barev a monitor pod sebou také dokáže vytvořit jemné světlo s odstínem dle libosti uživatele. Nechybí ani čtyřportový USB 3.0 hub a malý joystick pro rychlou navigaci v OSD menu. Základna monitoru zase nabídne nastavení výšky, naklopení i natočení.

Acer XR342CK se má dostat na trh v březnu za 1099 eur.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek