www.svethardware.cz
>
>
>

Acer XR341CKA: první zahnuté LCD s G-Sync

Acer XR341CKA: první zahnuté LCD s G-Sync
, , aktualita
Acer dnes představil mezi jinými novinkami také prý světově první zahnutý monitor, který podporuje technologii NVIDIA G-Sync. Jedná se o velký 34" model XR341CKA, jenž je tak určen především pro náročné hráče PC her.reklama
Acer si tedy chce přisvojit jedno prvenství, ale to nám konec konců může být jedno, my se zaměříme na samotný produkt. V případě monitoru Acer XR341CKA má zahnutá obrazovka skutečně smysl, protože je jednak ultraširoká s poměrem stran 21:9 a pak má úhlopříčku 34", což je přes 86 centimetrů. Pokud na ni tedy máme koukat z běžné vzdálenosti, přijde vhod, že k nám budou okraje díky zakřivení blíže.

Acer XR341CKA má tedy ultraširoký dusplej, a to typ IPS s rozlišením 3440 x 1440 a pozorovacími úhly 178° v obou směrech. Displej také dokáže pokrýt barevný prostor sRGB, a to ze 100 procent, takže i když jde primárně o herní monitor, neměli bychom si stěžovat ani na jeho barevné podání, které si můžeme upravit pomocí nastavení šesti parametrů.

Acer se také chlubí tenkými okraji, technologií DTS a dvěma zabudovanými 7W reproduktory, které by pro základní ozvučení měly stačit. A samozřejmě tu je také podpora sychronizační technologie NVIDIA G-Sync, takže tento monitor je určen pro majitele grafických karet s čipy GeForce. Ti budou hned vědět, že G-Sync je aktivní, protože v takovém případě se na spodním okraji monitoru rozsvítí mdlé červené světlo.

Stojan monitoru evidentně nenabídne možnost natočení monitoru, v takovém případě musíme pohnout s celou sestavou, ale vedle naklopení v úhlu -5 ° a 35 ° tu je možnost nastavit výšku v rozsahu 130 mm a je dobré, že alespoň na to Acer myslel. Však nastavení výšky monitoru je pro dobrou ergonomii velmi důležité. Mezi vstupy a rozhraní pak patří DisplayPort a HDMI a také zabudovaný hub s porty USB 3.0.

Monitor Acer XR341CKA bude k dispozici od června za cenu 34 990 Kč / 1 259 eur.

Zdroj: TZ Acer
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře