www.svethardware.cz
>
>
>

Acer Z35 Predator: 35" zahnuté a přetaktovatelné herní LCD

Acer Z35 Predator: 35" zahnuté a přetaktovatelné herní LCD
, , aktualita
Pro uživatele žádající velkou zobrazovací plochu pro hraní, kterou však ještě dokáže utáhnout i jedna grafická karta, tu je nový monitor Acer Z35 Predator s 35" širokoúhlým displejem. Ten je navíc zahnutý, což u takovéhle velikosti přijde vhod.reklama
Však koukat zblízka na velkou 35" rovnou plochu nemusí být to pravé a díky zahnuté obrazovce je možné vytvořit vícemonitorovou sestavu, která vypadá velice zajímavě, alespoň na jedné z přiložených fotografií. Tři monitory Acer Z35 Predator tak dokáží uživatele téměř obklopit a dodat hraní nový rozměr, ovšem na takovouto soustavu také musíme mít dostatečně výkonný hardware, alespoň pokud tedy chceme hrát v nativním rozlišení monitorů.
To je 2560 x 1080, takže tři takové monitory mají celkové rozlišení 8,3 Mpix, což je stejné jako Ultra HD (3840 x 2160), čili na takovouto sestavu, pokud tedy chceme hrát náročné moderní hry, potřebujeme ideálně kartu na úrovni dnešního hi-endu jako Radeon Fury X nebo GeForce GTX 980 Ti. GeForce tedy spíše vzhledem k tomu, že Predator podporuje G-Sync, takže nepůjde o nic levného. Můžeme také uvažovat nad tím, co by bylo lepší, zda jeden monitor s Ultra HD nebo tři takovéto Predatory. Osobně bych měl celkem jasno.

Nové monitory od Aceru mají výrazný design využívající ostré hrany a kombinaci černé, stříbrné a červené barvy. Výrazný je také jeho stojan umožňující nastavení výšky a sklonu, přičemž na zadní straně také můžeme vidět čtyřportový hub s USB 3.0. Či jak se dnes říká, USB 3.1 Gen1.

Displej Predatoru má zakřivení 2000R, což znamená, že kopíruje pomyslnou kružnici o poloměru 2 metry. Pokud si tedy sedneme cca metr od středového monitoru v tříkusové sestavě, bude vytvořená plocha trošku lámaná, ale i tak by byla v každém případě rozdělena rámečkem, který není nejtenčí.

Právě podpora NVIDIA G-Sync je asi to hlavní, co Z35 Predator odlišuje od BenQ XR3501, který je pravděpodobně založen na stejném panelu. Ten podporuje až 144Hz obnovovací frekvenci, ovšem Acer mluví o jistém přetaktování. Monitor totiž můžeme nastavit až na 200Hz frekvenci, k čemuž se ale Acer zatím blíže nevyjádřil. Času je ještě dost, však Acer chystá uvedení na trh až někdy v příštím roce, přičemž můžeme očekávat cenu 1200 USD. Čili zákazník, který bude mít na sestavu třech takových monitorů, jistě bude mít i na sestavu s potřebným výkonem.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů