www.svethardware.cz
>
>
>

Acer Z35 slibuje G-Sync a 200Hz obnovovací frekvenci

Acer Z35 slibuje G-Sync a 200Hz obnovovací frekvenci
, , aktualita
Vypadá to, že odstartovaly závody o výrobu herního monitoru, který nabídne co nejvyšší obnovovací frekvenci. Acer se nyní se svým monitorem Predator Z35 dostal až na 200 Hz, což podporuje i s technologií G-Sync.reklama
Acer Predator Z35 je tedy herní monitor, který disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 21:9 a rozlišením 2560 x 1080. Jedním z trumfů je podpora technologií Nvidia ULBM (Ultra Low Motion Blur) a G-Sync, přičemž v normálním režimu je možné nastavit obnovovací frekvenci až 144 Hz, ale pak je tu ještě speciální režim, v němž lze nastavit i 200 Hz, ovšem je k tomu třeba využít rozhraní DisplayPort 1.2, jiné nedokáže nabídnout potřebnou datovou propustnost. I pak ale má podporovat synchronizaci obrazu pomocí G-Sync.

Použitý displej má pozorovací úhly 178° v obou směrech, takže je jasný, že o technologii TN nepůjde. Dokáže také 100% pokrýt barevný prostor sRGB, což znamená schopnost zobrazení 16,7 milionů barevných odstínů, a má zakřivení 2000R.

Soubor Acer Eye Protect čítá čtyři technologie, které mají šetřit naše oči. Jde o obvyklé Blue-light Filter a Flicker-less, dále Acer ComfyView s protiodrazivou vrstvou a Low-dimming pro nastavení jen 10% jasu. Monitor je vybaven ostře řezanou základnou, která umožní nastavení výšky a sklonu a také má v sobě ambientní osvícení, které můžeme nastavit na červenou, modrnou, zelenou, bílou nebo oranžovou barvu a využít různé režimy jako pulzování nebo poblikávání. To asi pokud si chceme koledovat o epileptický záchvat.

Rozhraní pro nastavení monitoru obsahuje Predator GameView, které upravuje barvy a může třeba přesvětlit tmavá místa, abychom měli ve hrách výhodu. Krom toho jsou zde také jako obvykle různé zaměřovače jako overlay. Nakonec můžeme zmínit zabudované 9W reproduktory s DTS Sound a Acer TruHarmony, dále rozhraní HDMI a DisplayPort a zabudovaný čtyřportový hub s USB 3.0.

Acer na svůj Predator Z35 poskytuje tříletou záruku a na trh jej chce dostat ještě v tomto roce, a to za 1099 USD.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře