www.svethardware.cz
>
>
>
>

ADATA a cenově přívětivá SSD Premier Pro SP920

ADATA a cenově přívětivá SSD Premier Pro SP920
, , aktualita
Společnost ADATA zařazuje do své nabídky novou rodinu 2,5" SSD, a to Premier Pro SP920. Jedná se o modely, které jsou postaveny na poslední generaci SSD kontrolerů Marvell a dosahují slušného výkonu.reklama
ADATA Premier Pro SP920 jsou tedy klasická SSD ve 2,5" kabátku s výškou 7mm, takže se vejdou i do tenkých notebooků. Jsou vybaveny adaptérem, který jejich výšku upraví na 9,5mm a pak tu je i další adaptér pro montáž do 3,5" pozice.

Výrobce zde využil konkrétně kontroler Marvell 88SS9189 a 20nm a 128Gb paměti Micron MLC NAND Flash. Co se týče výkonu, pak sekvenční čtení je u všech modelů stejné, a to 560 MB/s. Rychlost zápisu pak je 180 MB/s u 128GB verze, 360 MB/s u 256GB verze a 512GB a 1TB model dosahuje plných 500 MB/s. Tyto dva nejvyšší modely mají také i nejvyšší hodnoty IOPS vztahující se k náhodnému čtení a zápisu 4kB bloků dat. Je to 98 a 88 tisíc a pak to je 96 a 80 tisíc u 256GB verze a 80 a 45 tisíc u 128GB. ADATA pak slibuje, že SSD si uchovají svůj výkon i v případě, že budou z 90 procent zaplněna.

O SP920 se také dozvíme, že má výdrž cca 72 TB, což je tedy maximální objem dat, který lze na ně zapsat. Z toho můžeme snadno vypočíst, že po dobu tříleté záruky budeme moci každý den zapsat 66 GB dat, ovšem to se nejspíše vztahuje na nejobjemnější 1TB model, neboť ve světě SSD je výhodou modelů s vyšší kapacitou také delší výdrž.

Co se týče cen, pak nové SP920 se do nabídek obchodů zatím dostaly ve 128GB a 256GB verzi s cenami cca 1850 a 3400 Kč. To je řadí mezi levnější modely na trhu.

Zdroj: TZ ADATA

A-Data SP920 128GB, ASP920SS3-128G
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

A-Data SP920 256GB, ASP920SS3-256G
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek