www.svethardware.cz
>
>
>
>

ADATA ISMS312: miniaturní SATA SSD

ADATA ISMS312: miniaturní SATA SSD
, , aktualita
Na trhu se objevilo zajímavé nové SSD od společnosti ADATA, která si ho připravila pod označením ISMS312. Jedná se o miniaturní Disk on Module (DOM) s rozhraním SATA 6 Gbps. Jaké jsou tedy jeho kvality?reklama
ADATA ISMS312 je tedy zařízení typu Disk On Module SATA SSD, což znamená, že jde o SSD, ale ve velmi malém pouzdře, které připomíná spíše paměťové karty nebo malé flash disky. Pracuje ale s rozhraním SATA 6 Gbps, takže má potenciál dosáhnout slušných přenosových rychlostí. Ovšem jak brzy uvidíme, zůstalo spíše jen u toho potenciálu.

Toto zařízení je určeno především pro nasazení v průmyslových PC, ovšem snadno si jej dokážeme představit také třeba v podomácku sestaveném miniaturním PC. Jedná se o modul se sedmipinovým konektorem s klasickým kovovým zámkem, jaký známe z moderních SATA kabelů. Podporuje také S.M.A.R.T. a pracovat může při teplotách -40 °C až 85 °C.

Co se týče výkonu, pak neupřesněný kontroler a jeho MLC NAND Flash dosahují rychlosti čtení až 250 MB/s, ovšem zápis je mnohem pomalejší, pouze 40 MB/s. Hodnota MTBF byla stanovena na 1 milion hodin a typická spotřeba je 1,15 W. Více informací o výkonu uvedeno nebylo, a tak nemůžeme ani dost dobře srovnat, zda se v malém počítači nakonec vyplatí toto řešení, nebo prostý flash disk či paměťová karta. Navíc tu je i otázka kompatibility a ceny.

ADATA také uvádí, že byly sice použity NAND Flash s buňkam MLC, ale ty mají oproti "typickým MLC" třikrát větší životnost, čili maximální počet mazacích a zapisovacích cyklů. Přesné číslo se však opět nedozvíme, ale v průběhu provozu nás o kondici disku bude zpravovat systém S.M.A.R.T.

Zdroj: TZ ADATA
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek