www.svethardware.cz
>
>
>
>

ADATA nabízí vlastní software pro údržbu SSD

ADATA nabízí vlastní software pro údržbu SSD
, , aktualita
ADATA Technology si připravila SSD Toolbox Software, který je určen pro monitorování stavu SSD a také pro udržení jejich dobré kondice. Jde tedy o volně přístupný software určený přímo pro majitele SSD značky ADATA.reklama
Podobný software mají i další výrobci, ovšem ten vždy pracuje jen s SSD dané značky. Nyní jej nabízí i společnost ADATA pro svá vlastní SSD, která tak budeme moci snadno nastavovat, optimalizovat a sledovat celkový zdravotní stav.

Software nabízí celkem pět záložek, z nichž nám výrobce v tiskové zprávě ukázal dvě. První se týká celkového přehledu o daném SSD a jeho kondici, přičemž důležitý je ukazatel Total Bytes Written, čili celkové množství zapsaných dat, od čehož můžeme odvodit, jak dlouho nám SSD ještě vydrží.

Pak tu je záložka Utilities, kde je možnost aktualizace firmwaru nebo kompletního a nevratného vymazání SSD, které by mělo rovněž vrátit jeho původní výkon. Další možnosti nabízí diagnostiku, kde nechybí S.M.A.R.T., údaje o provozní teplotě nebo rychlé či plné prozkoumání "zdravotního stavu" disku.

Seznam všech kompatibilních zařízení s SSD Toolbox naleznete na stránkách výrobce. Samotný software je pak ke stažení také na stránkách ADATA, přičemž dle specifikací pracuje na systémech Windows 7 (32 i 64bit verze), Windows 8 (32 i 64bit verze) a Windows 8.1 (32 i 64bit verze).

Zdroj: TZ ADATA
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek