www.svethardware.cz
>
>
>
>

ADATA SP9xx: 2,5" SSD i M.2 karty

ADATA SP9xx: 2,5" SSD i M.2 karty
, , aktualita
Společnost ADATA oficiálně představila svá nová SSD, a to jednak řadu SP910 v podobě klasických 2,5" modelů a potom tu je také SP900 v podobě malých karet M.2, na něž budeme obzvlášť zvědaví.reklama
Karty formátu M.2 jsou totiž určeny pro mobilní i desktopové počítače a mohou dosáhnout teoretické přenosové rychlosti až 1 GB/s, čili nejsou již omezeny rozhraním STA 6 Gbps. Nové modely ADATA Premier Pro SP900 M.2 2422 a 2280 přichází s rozměry 22 x 42 mm a 22 x 80 mm, takže jsou výrazně menší než SSD formátu 2,5" a dokonce jsou užší i než mSATA SSD. Nabídnou přitom kapacity 128, 256 a 512 GB.

SP900 jsou založeny na kontroleru LSI SF-2281, což je již notoricky známý a dlouho používaný čip a je škoda, že si ADATA nevybralo něco novějšího. Tento kontroler tak nabídne přenosové rychlosti maximálně 550 a 530 MB/s při čtení a zápisu, takže potenciál formátu M.2 zde zůstává nevyužitý. Podporována je technologie Intel Smart Response, která může z SSD udělat vyrovnávací paměť pro pevný disk a pak tu je také podpora DVESLP pro šetření energie pomocí režimu spánku.

Premier Pro SP910 jsou dle výrobce určeny pro profesionály, herní sestavy a počítače určené pro zpracování videa. Založeny jsou na kontroleru Marvell 88SS9187, což už také není žádný mladík, ale pro rozhraní SATA 6 Gbps bude stačit. Nabídne přenosové rychlosti až 560 a 460 MB/s při čtení a zápisu a co se týče IOPS, hodnoty pro náhodné čtení a zápis jsou 91 a 77 tisíc. Výška jejich 2,5" pouzdra je 7 mm, ovšem přibalen je také adaptér pro instalaci do pozic pro 9 mm vysoké disky a ještě větší adaptér pro 3,5" pozici.

SP910 mají zabudované ECC (Error Code Correction), podporují S.M.A.R.T (Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology) a nabídnou kapacity 128 GB, 256 GB, 512 GB a 1 TB. Ke stažení pak je SSD ToolBox pro monitoring a nastavení a Acronis True Image HD, díky němuž si můžeme na nově pořízené SSD zkopírovat celý systém.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře