www.svethardware.cz
>
>
>
>

ADATA uvádí SSD XPG SX930 s paměťmi MLC Plus

ADATA uvádí SSD XPG SX930 s paměťmi MLC Plus
, , aktualita
Společnost ADATA, jeden z nejoblíbenějších výrobců SSD na našem trhu, si připravila novou řadu s označením XPG SX930. Ta je založena na kontrolerech JMicron a prý kvalitních pamětech MLC Plus. Co nám nabídnou?reklama
ADATA XPG SX930 Series SATA SSD tedy patří mezi běžné 2,5" modely pro rozhraní SATA 6 Gbps a dle výrobce jsou určeny pro herní a přetaktované sestavy nebo i pracovní stanice. Od použitých synchronních pamětí MLC Plus NAND Flash bychom tedy mělo očekávat vysokou výdrž a od kontroleru JMicron JMF670H zase vysoký výkon.

Společnost ADATA ale mluví vedle obvyklé DDR3 cache také o jisté technologii pSLC Cache a z jejího označení je celkem zřejmé, co se pod tím skrývá. Podobně jako u nových OCZ Trion 100 tu bude tedy nejspíše dostupná vyrovnávací paměť z SLC buněk, která bude oproti ostatní paměti z MLC buněk dosahovat rychlého zápisu dat. Jenomže její kapacita bude pochopitelně omezená, takže po naplnění jednak rychlost zápisu klesne a pak bude nutné ji ve vhodnou chvíli vyprázdnit, což znamená, že data z ní budou muset být zapsána nadvakrát. Tím se zvýší zátěž pro buňky. Samotný výrobce o pSLC Cache uvádí jen to, že slouží ke zvýšení rychlosti čtení a zápisu, ale nezmiňuje žádné podrobnosti.

Kontroler JMicron zajistí rychlost sekvenčního čtení a zápisu až 560 a 460 MB/s, přičemž tyto hodnoty jsou překvapivě podobné u všech modelu, čili 120GB, 240GB i 480GB. A právě 480GB SX930 je také nejpomalejší s hodnotami 540 a 420 MB/s, což také nebývá obvyklé. Vedle toho se už nedozvíme žádné podrobnosti o výkonu, tedy ani hodnoty IOPS a specifikace neříkají ani nic o výdrži použitých pamětí, která se dnes obvykle uvádí v celkovém objemu zapsatelných dat (TBW). Dozvíme se ale o BCH ECC (Error Correction Code) se 72 bity na 1 kB a samozřejmě nechybí ani NCQ, S.M.A.R.T. a podpora příkazu TRIM.

Nové SX930 přijdou na trh společně s příslušným SSD Toolbox, který poslouží k jejich správě a monitorování a poskytnuta bude na ně pětiletá záruka. O ceně a dostupnosti se ale firma nezmiňuje a na trhu zatím tyto novinky nenajdeme.

Zdroj: TZ ADATA
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře