www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ADATA vypustila do světa paměti DDR4-2133 MHz

ADATA vypustila do světa paměti DDR4-2133 MHz
, , aktualita
Známý výrobce pamětí a úložných zařízení, společnost ADATA, vypustila do světa nové moduly operační paměti. Jedná se o Premier DDR4 2133 Unbuffered DIMM, které budou určeny především pro chystané procesory Intel Haswell-E.reklama
Paměti DDR3 jsou tu s námi již od roku 2007, čili sedm let a už opravdu je na čase, aby je nahradily modernější paměti, jež snad přinesou výrazný posun ve výkonu. Na to ostatně čeká i společnost AMD, pro jejíž nejlepší APU Kaveri jsou dnešní DDR3 omezením a úzkým hrdlem, a to především kvůli tomu, že nestíhají krmit výkonná grafická jádra. Nicméně AMD se dle posledních zpráv nechystá ani v příštím roce využít paměti DDR4, a to z jednoho prostého důvodu - pro využití v systémech s APU budou příliš drahé. DDR4 se uplatní nejdříve v platformě s procesory Intel Haswell-E, což jsou ty nejlepší desktopové modely, kde je využití těch nejlepších modulů RAM samozřejmostí.

Paměti ADATA Premier DDR4 2133 Unbuffered DIMM jsou určeny pro koncové zákazníky, kteří se rozhodli si svou sestavu s Haswell-E vytvořit sami. Nabídnou přenosové rychlosti 17 GB/s a přitom i vyšší efektivitu s ohledem na spotřebu. Pracují totiž s napětím pouze 1,2 V, takže oproti DDR3 mají nabídnout o pětinu nižší spotřebu, ale to bude zajímat asi málokterého majitele výkonného Haswell-E.

Nakonec firma ADATA uvedla, že všechny nové moduly jsou před odesláním do prodeje testovány na stabilitu a zákazníkům je na ně poskytována doživotní záruka.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější paměti
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře