www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Adobe a Microsoft ukazují budoucnost kreativního softwaru

Adobe a Microsoft ukazují budoucnost kreativního softwaru
, , aktualita
Společnosti Adobe a Microsoft na konferenci Adobe Max v Los Angeles představily své společné projekty, které se týkají kreativního softwaru určeného pro dotykové obrazovky. Jak takové budoucí aplikace tedy mají fungovat?reklama
Lépe než slova to ukáže zveřejněné video, z nějž se dozvíme, že dotyková obrazovka bude jen jeden způsob pro ovládání aplikací a tvorbu obsahu. Uplatnit se mají také gesta, senzory detekující polohu nebo i dvě propojená zařízení, s jejichž pomocí budeme moci třeba zachytit tvar nějakého objektu, který bude rovnou k dispozici v křivkách.

Společné projekty představovali přímo CEO obou firem, tedy Shantanu Narayen a Satya Nadella, přičemž Adobe dá k dispozici své stěžejní aplikace, jako je Photoshop nebo Illustrator. Jejich budoucí verze prý mají být přímo navrženy pro dotykové ovládání a ne mu pouze uzpůsobeny, což tedy může vzbuzovat obavy.


Aplikace firmy Adobe tradičně používají také uživatelé počítačů Apple, což samozřejmě platí i pro stolní počítače iMac, které se však neprodávají s dotykovými obrazovkami. Nicméně i tak Apple představil dotykové aplikace pro iOS a mluvil o využití dotykového rozhraní na desktopech a noteboocích. V této fázi se do věci vložil Microsoft, který dal k dispozici svůj tablet Surface, na němž bylo nové rozhraní demostrováno a jejž rovněž uvidíte ve videu, stejně jako jeho stylus.

Microsoft přitom všechny účastníky konference obdaroval tabletem Surface Pro 3, na němž budou moci testovat nový software od Adobe. Je tedy patrné, že Microsoft stále věří, že budoucnost tkví v dotykovém ovládání a ne v klávesnici a myši. A je pravda, že ukázky možností nových aplikací vypadají velmi zajímavě, ale zda se takový software opravdu ujme, to je otázkou. Ovládání natočení 3D objektu pomocí gest vlastní ruky je jistě přirozenější způsob než využití myši či 3D myši, ovšem jde také o rychlost, přesnost a pohodlí při práci. Nakonec samozřejmě rozhodnou až zákazníci.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek