www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Adobe přinese Photoshop pro Chrome OS

Adobe přinese Photoshop pro Chrome OS
, , aktualita
Jedna ze zásadních nevýhod Chromebooků spočívá v nemožnosti provozovat běžné desktopové aplikace. Klasickým příkladem je třeba Photoshop. To již brzy ale nebude platit - Google spolu s Adobe přinesou verzi Photoshopu pro Chrome OS.reklama
Google se všemožně snaží o to, aby zařízení s jeho operačním systémem Chrome OS co nejvíce rozšířil mezi běžné uživatele. U toho se ale potýká s celou řadou překážek. Jednou z nich je fakt, že na Chrome OS nelze provozovat běžné desktopové aplikace, jak jsme zvyklí např. z Microsoft Windows. Častým argumentem je přitom právě Adobe Photoshop. To se ale nyní změní s příchodem Photoshopu pro Chrome OS.

Adobe spolu se společností Google oficiálně oznámili, že již brzy bude k dispozici verze oblíbeného grafického editoru Adobe Photoshop pro Chrome OS, kterým jsou vybaveny právě cenově dostupné a v poslední době relativně populární Chromebooky.

Přesněji řečeno půjde o software z edice Creative Cloud, přičemž první verze Photoshopu pro platformu Chrome OS bude realizována pomocí tzv. streamingu, což vlastně znamená, že samotný software poběží na serverech Adobe, zatímco na obrazovkách Chromebooků budou pouze „webové“ ovládací prvky.

Drobné omezení spočívá v tom, že tato betaverze bude momentálně k dispozici pouze pro zákazníky vzdělávacích institucí, kteří mají aktivní předplatné služby Creative Cloud. Také bude zřejmě potřeba o možnost vyzkoušení cloudové verze aplikace explicitně požádat.

Jelikož půjde fakticky o klasickou cloudovou aplikaci, bude služba (aplikace) k dispozici také uživatelům Windows, kteří budou moci tuto verzi Photoshopu používat v prohlížeči Google Chrome. Z toho všeho ovšem také plyne další drobné omezení, které spočívá v absenci vlastností a funkcí přímo využívající hardwarové akcelerace grafické karty.

Zdroj: The Verge
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře