www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Adobe spojuje síly s HackerOne kvůli bezpečnosti

Adobe spojuje síly s HackerOne kvůli bezpečnosti
, , aktualita
Adobe spustilo nový program, aby lidé našli bezpečnostní trhliny na stránkách firmy a v jejich online službách. Společnost ale neslibuje za odhalené chyby peníze, nýbrž pouze uznání a zvýšení skóre na HackerOne.reklama
Je trošku podivné, že Adobe za tyto služby neslibuje peněžní odměnu, což zásadně demotivuje hledače chyb. Na druhou stranu slibuje jiné výhody, protože využívá platformy HackerOne, jejímž prostřednictvím obdrží hlášení chyb. Platformu HackerOne začne využívat, protože by si Adobe jinak muselo vytvořit svůj vlastní systém na hledání chyb a na správu všech hlášení.

Adobe ale nebude jediná velká společnost, která bude využívat služeb HackerOne. Mezi společnosti, které taktéž využívají HackerOne, se řadí například Dropbox, Yahoo nebo Vimeo. Ale některé z těchto společností platí odměny za nalezené chyby.

Adobe neplacení zdůvodňuje tím, že lovcům chyb, kteří naleznou nějaký bezpečnostní problém u Adobe, se zvýší skóre na HackerOne. Toto skóre je nová poměrně funkce této platformy - je zavedená teprve od října loňského roku. Podle skóre se sestavuje tabulka lovců chyb podle kvality a přesnosti jejich hlášení o bezpečnostních chybách.

A právě zde by byla návratnost úsilí lovců chyb. Ostatní společnosti využívají tohoto žebříčku, aby zjistily, jak přesné a kvalitní je hlášení nalezených chyb, takže když jim někdo z vrcholku této tabulky pošle hlášení, tak jeho zprávě budou věnovat více pozornosti, a tedy mu mohou i lépe zaplatit.

Na těchto platformách, kde i běžní lidé mohou hledat chyby, se totiž často vyskytují i nezběhlí hledači, které lákají velké peníze v podobě odměn, a proto klidně zaplavují společnosti velkým množstvím neuznaných hlášení. A to klidně i v tak velkém měřítku, že třeba Facebook uznal jen jednu nahlášenou chybu z dvaceti. Přitom ale za celý loňský rok dostal skoro 20.000 platných hlášení o chybách.

Rozhodnutí o zapojení se do HackerOne projektu je pro Adobe logickým krokem. Společnost je čím dál tím více brána, že poskytuje kvalitní služby s dobrým zabezpečením. Její produkty jsou často napadané hackerskými útoky, ale odolávají bez větších problémů. Důležitost bezpečnosti ale stále vzrůstá, a to i s novými službami, jakou je Adobe Marketing nebo Adobe Creative Cloud, kde již skutečně záleží na tom, aby se útočníci nedostali k datům. Ale pro zákazníka jsou tyto změny jen pozitivní.

Zdroj: www.pcworld.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře