Aerocool Dream Box: složte si vlastní trubkovou skříň

Aerocool Dream Box: složte si vlastní trubkovou skříň
, , aktualita
O společnosti Aerocool jsme toho v poslední době moc neslyšeli, ale nyní se připomněla zajímavým produktem. Její DIY sada Dream Box nám umožní vytvořit si vlastní skříň složenou z panelů, trubek, spojovacích kolen a dalších částí.reklama
Výsledek tak může připomínat otevřené skříně jako In Win D-Frame Mini, ovšem s tím rozdílem, že si nekoupíme hotový produkt, ale stavebnici. Výhoda je tedy konfigurovatelnost takové skříně, ovšem ta bude zcela otevřená, takže pro běžné sestavy se moc hodit nebude. Pokud se ale ve svém počítači stejně neustále vrtáte, tak by to mohl být ten pravý produkt, jenž vám umožní si stvořit třeba testovací platformu dle vašich potřeb.

Navíc to ani nemusí být počítačová skříň, ale i naprosto jiná konstrukce sloužící různým účelům, jak ukazují třeba tři následující návrhy. Záleží pouze na tom, co nám umožní nabídka dodaných dílů a naše fanatazie. Můžeme si tak stvořit třeba držák pro sluchátka, lampu a vedle klasicky vypadající skříně třeba skříň připomínající helikoptéru. Pro hračičky je tu tedy dost možností.

Navíc ani nejde o přehnaně drahý produkt. Prodávat se bude za 150 dolarů, přičemž zmíněná skříň od společnosti In Win stojí přibližně dvojnásobek. Otázka je, jak kvalitní bude provedení samotných dílů a zda z nich budeme moci vytvořit pevnou konstrukci.

Sada Dream Box obsahuje celkem 188 různých dílů včetně hlavních nosníků, rovných/zahnutých/křížových spojů a panelů s otvory pro připevnění komponent. Vytvořená skříň tak může nést standardní desktopové komponenty a také nabídne přední I/O panel s tlačítky a porty. Díky zářezům v nosnících bude možné skříň doplnit o panely, ovšem ty si musíme sami sehnat, naměřit a nařezat.

Aerocool tak evidentně najíždí na moderní vlnu výrobců skříní, kteří se snaží nabídnout možnost provádět vlastní úpravy a dokupovat si nové součásti, díky čemuž by nám měly vydržet podstatně déle. Uvidíme také, kdy a s jakou cenou se Dream Box objeví na našem trhu. Dle zprávy by už měl být připraven pro prodej, ale v obchodech jej budeme hledat zatím ještě marně. Nicméně produkty firmy Aerocool se u nás běžně prodávají, takže to je snad pouze otázka času.

Zdroj: TZ Aerocool
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek