www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ahoj, jsem Cortana. Pracuju jen s Edge a Bing

Ahoj, jsem Cortana. Pracuju jen s Edge a Bing
, , aktualita
Microsoft se podělil s novinkami, které představí nová verze Cortany. Dotazy na ni jsme mohli nechat přesměrovat třeba prohlížeči Firefox, aby je hledal pomocí enginu Google. Brzy ale bude Cortana moci využívat pouze Edge a Bing.reklama
Vypadá to, že slibovaná lepší Cortana v příští aktualizaci systému Windows 10 nebude pro řadu uživatelů opravdu znamenat zlepšení, ale spíše naopak. Už od minulého roku bylo možné, abychom si mohli nastavit, že dotazy položené Cortaně budou putovat do výchozího prohlížeče, který pak využije přednastavenou vyhledávací službu.

Pokud jste si tedy změnili výchozí nastavení Cortany (konec konců ji můžeme využívat i u nás v anglické verzi Windows 10), pak vězte, že brzy bude Microsoft Edge jediný prohlížeč, který je bude smět zpracovávat a ten bude využívat výhradně vyhledávací službu Bing.

Microsoft k tomu říká, že "Cortana se potřebuje spolehnout na Bing jako vyhledávač a Edge jako prohlížeč, aby mohla poskytnout celkové řešení pro vyhledávání." Windows 10 jsou prý navrženy tak, aby společně s Cortanou poskytly "osobní, intuitivní a nápomocné informace", což ostatní poskytovatelé dle Microsoftu nezvládnou.

Aby Microsoft dále podpořil své tvrzení, uvádí pár příkladů, jak Cortana pracuje s Bing a Edge:
  • Vyhledejte "Pizza Hut", automaticky se otevře okno Edge s jejich stránkami a Cortana nabídne nejbližší pobočky
  • Vyhledejte "Bluetooth nefunguje" a Bing jako jediná služba poskytne videonápovědu
  • Při nákupi "černých šatů" v Edge můžeme vyhledat v Bingu obrázky a pravým tlačítkem myši kliknout na jeden z nich, abychom se zeptali Cortany na další informace

Takové možnosti bychom prý s ostatními prohlížeči a vyhledávači neměli, a tak ty ostatní Microsoft pro jistotu rovnou zakáže, abychom snad nebyli ochuzeni. Tak děkujeme. Alespoň že nám zatím nikdo nezakazuje využívat ve Windows 10 jiné prohlížeče a vyhledávače, což doufejme nehrozí. I takto si Microsoft dost zahrává s přízní svých uživatelů.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek