www.svethardware.cz
>
>
>
>

Akasa Newton S: pasivní chlazení pro Intel NUC

Akasa Newton S: pasivní chlazení pro Intel NUC
, , aktualita
Společnost Akasa si připravila další model malé počítačové skříně, která dokáže zajistit pasivní chlazení samostatně prodávaných základních desek pro počítače Intel NUC. Jedná se o žebrovaný model Akasa Newton 3.reklama
Pokud byste si rádi pořídili malý počítač s výbavou, kterou nabízí řada Intel NUC, ale chcete, aby šlo o naprosto bezhlučné PC, je tu způsob. Intel totiž prodává samotné základní desky pro své systémy NUC, přičemž ty můžeme využít právě i s novou skříní Akasa Newton S. Ta se odmění zcela pasivním chlazením pomocí žebrovaného povrchu a určena je pro celkem osm modelů desek, a to konkrétně "NUC5i5MYBE," "NUC5i5MYHE," "NUC5i3MYBE," "NUC5i3MYHE," "NUC5i5RYH," "NUC5i5RYK," "NUC5i3RYH," a "NUC5i3RYK".

Skříň má vepředu krom tlačítek a kontrolek také dva portu USB 3.0 a jeden audio, nejspíše kombinovaný pro sluchátka a mikrofon, čili headset. Vzadu pak je samostatně vyveden COM, čili sériový port RS-232, k němuž musíme na desce najít případné headery. Ostatní už záleží na smotné základní desce, jejíž rozmístění portů by mělo přesně kopírovat otvory ve skříni, protože tu není žádná plechová záslepka jako u ATX či ITX desek. Místo se našlo také pro dva anténní konektory a otvor pro zámky Kensington.

Skříň je evidentně výrazně větší než ty Intelovské pro NUC. Její rozměry jsou 176,5 x 200 x 53,5, takže se dovnitř snadno vejde ještě jedno 2,5" SATA zařízení (výška až 9,5 mm). Těch by se sem jistě vešlo i více, ale zde musíme vycházet z možností, které nám nabídnou kompatibilní desky.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek