Aktuality

Chrome získává vedení mezi prohlížeči na desktopu

Pokud máte pocit, že Chrome už nějakou dobu je vedoucím prohlížečem na desktopu, tak tentokrát je to tentýž výsledek, ovšem podle jiného způsobu měření. Podle StatCounteru je totiž vedoucím prohlížečem už dávno, podle Net Applications se jím stal až teď.
Včera,  aktualita,  Michal Hala,  1 komentář

Týdenní šance s Fractal Design (18.4. - 24.4.)

Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 1 otázky? Taková byla od 18.4. do 24.4. naše Týdenní šance se společností Fractal Design, v které jste mohli vyhrát počítačovou skříň Fractal Design Node 202. Doplněno o vyhodnocení.
Včera,  aktualita,  Karel Polívka

3D tiskárna ve vesmíru přijímá zakázky ze Země

Na Mezinárodní vesmírnou stanici byla dopravena 3D tiskárna od společnosti Made In Space. Ta kromě výroby předmětů pro potřeby ISS nabízí i možnost tisku zakázek pro zájemce ze Země, kteří chtějí mít výrobek z vesmíru.
Včera,  aktualita,  Kateřina Hoferková

Tesla Bioweapon Defense: filtry prodlužující život

Společnost Tesla vyzkoušela schopnosti filtrovacího systému vozu Model X v silně znečištěném prostředí, aby poukázala na jeho schopnosti. Jedná se o systém s hrozivě poetickým názvem Bioweapon Defense Mode.
Včera,  aktualita,  Jan Vítek

Gigabyte EL-20: internetové brány se 14nm Braswell

Společnost Gigabyte vyšle na trh vylepšené modely minipočítačů, které mohou být využity jako brány pro Internet věcí nebo vytvoření různých informačních systémů (Digital Signage). Využijí se zde 14nm procesory Intel.
Včera,  aktualita,  Jan Vítek

Ozone Neon 3K: dokonalá herní myš?

Společnost Ozone si připravila novou herní myš, při jejímž popisování nešetří superlativy. Model Neon 3K je označena za dokonalou herní myš, která má mimořádný výkon a je nepřekonatelně přesná. My se ale podíváme na fakta.
Včera,  aktualita,  Jan Vítek,  2 komentáře

Řád desítky: NVIDIA asi odhalí Pascaly již v pátek

NVIDIA se rozhodla, že poškádlí redaktory technických webů a v důsledku i své zákazníky tím, že rozešle kufříky s puzzle. Jedná se o akci pod názvem Order of 10, která poukazuje na to, že od představení karet s GPU Pascal nás dělí pouhé dny.
Včera,  aktualita,  Jan Vítek

Elon Musk představil tréninkovou tělocvičnu pro umělou inteligenci

Společnost OpenAI podporovaná Elonem Muskem představuje laboratoře, které budou sloužit jako tréninková a testovací tělocvična pro umělou inteligenci, jež je potřeba v robotice či autonomních zařízeních.
2.5.2016,  aktualita,  Kateřina Hoferková

CoD: Infinite Warfare nás zavede do vesmíru

Dnes se podíváme také na dvě očekávané hry z vojenského prostředí. Jednak je to Call of Duty: Infinite Warfare, kde nebudou chybět meziplanetární souboje a pak je tu nový Battlefield 5 zasazený naopak do první světové války.
2.5.2016,  aktualita,  Jan Vítek

AMD vytvořilo novou infostránku o Polarisech

Společnost AMD na svém serveru vytvořila celou jednu stránku, která je věnována grafickým čipům Polaris. Na ní najdeme shrnutí toho, co nám tato GPU slibují, takže se podívejme na oficiálně dostupné informace.
2.5.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  1 komentář

Záhadné hmotné objekty chrlí pryč plyn čtvrtinovou rychlostí světla

V relativně blízkých galaxiích byly objeveny dvě černé díry či zvláštní hvězdy, které požírají blízké hvězdy s pozoruhodným apetitem , přičemž z nich tryská materiál rychlostí, která odpovídá nějakým 70.000 kilometrů za sekundu.
2.5.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  3 komentáře

AMD Polaris 10: cca 232 mm čtverečných, co lze očekávat?

Na webu se objevila první fotografie GPU AMD Polaris 10, které má přijít již relativně brzy na trh. Slíbeny jsou karty, které nabídnout velice zajímavý poměr výkonu a ceny, aby si mohlo kvalitněji zahrát více lidí než doposud.
2.5.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Intel "Kaby Lake" Core i7-7700K je na cestě

Intel si pro tento rok chystá procesorovou generaci Kaby Lake, která se už začíná rýsovat. Můžeme se podívat, jaké informace se objevily nejen o jejich vedoucím modelu, čili o očekávaném procesoru Core i7-7700K.
2.5.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Zastoupení OS na desktopu – duben 2016: divoká data

Skončil duben, takže zase po měsíci přinášíme přehled zastoupení operačních systémů na desktopu. Tentokrát je ve znamení „divokých“ dat a prvního znatelného poklesu trendu nástupu Windows 10.
1.5.2016,  aktualita,  Michal Hala,  6 komentářů

VR aplikace umožňuje rodičům a dětem společně prožívat pohádky

Díky moderním technologiím je možné s ostatními lidmi komunikovat rychleji a snáz, i když jsou třeba na jiném kontinentu. Tato VR aplikace od Samsungu spojuje rodiče a děti, kteří zrovna nemůžou být spolu.
1.5.2016,  aktualita,  Kateřina Hoferková,  1 komentář

BeatBot: robotický závodník od Pumy předstihne i Usaina Bolta

Pro motivaci sportovců existuje celá řada aplikací, ale někdo potřebuje fyzického soupeře. Když sportovci mohou s někým závodit, podávají lepší výkony. Proto Puma přišla s nápadem na malého robota, který závodí s běžci.
1.5.2016,  aktualita,  Kateřina Hoferková

YouTube mění Content ID, peníze z reklamy vyplatí i za dobu vyšetřování copyrightu

Content ID je služba YouTube, která umožňuje analyzovat videa a za určitých podmínek nechat na serveru i taková, která porušují copyright. Nově bude vyplácet peníze z reklam i za dobu, kdy se vyšetřuje porušení autorských práv.
30.4.2016,  aktualita,  Milan Šurkala

SanDisk představil úspornou řadu SSD Z410

Společnost SanDisk představuje novou řadu SSD disků Z410, která by měla bodovat poměrně nízkými cenami i vylepšenou výdrží. K dispozici bude do kapacity až 480 GB a v konstrukci našly místo TLC flash paměti.
30.4.2016,  aktualita,  Milan Šurkala

Ahoj, jsem Cortana. Pracuju jen s Edge a Bing

Microsoft se podělil s novinkami, které představí nová verze Cortany. Dotazy na ni jsme mohli nechat přesměrovat třeba prohlížeči Firefox, aby je hledal pomocí enginu Google. Brzy ale bude Cortana moci využívat pouze Edge a Bing.
29.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  5 komentářů

Předpověď počasí: liják a upgrade na Windows 10

Když je ten pátek, tak se pro odlehčení a pobavení můžeme podívat na to, co také může přinést snaha Microsoftu co nejaktivněji podsouvat lidem aktualizaci systému na Windows 10. Okno s nabídkou aktualizace vyskočilo při předpovědi počasí.
29.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  10 komentářů

ASRock a Intel přináší minipočítače DeskMini

Pod označením DeskMini se připravuje nová třída malých počítačů, na které společně pracuje výrobce základních desek ASRock a společnost Intel. Využije se zde nový formát desek, a to Mini STX.
29.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Budoucnost Intelu spočívá v 5 bodech

Brian Krzanich, CEO společnosti Intel, nastínil budoucnost své firmy. Ta se v nejbližší době zbaví více než 10 procent své pracovní síly a již dříve od ní odešli klíčoví a dlouhodobí pracovníci. Kam tedy bude kráčet Intel v příštích letech?
29.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  3 komentáře

Pár posledních novinek od Microsoftu

Kdy přijde Windows 10 Anniversary Update (Redstone 1)? Bude to koncem července a nejen díky několika posledním Insider Buildům tušíme, jak bude vypadat. Microsoft se rozhodně nevzdává ani na mobilním hřišti a navíc open sourcuje Xamarin.
28.4.2016,  aktualita,  Michal Hala,  3 komentáře

Fallout 4 Creation Kit už volně k dispozici v betaverzi

Bethesda ohlásila, že chystaný software Creation Kit pro modifikaci hry Fallout 4 už je nyní volně k dispozici na Steamu, a to v betaverzi. Můžete tak již začít tvořit své nové questy, celá prostředí, postavy, výstroj i výzbroj.
28.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Intel chce, aby 3,5mm audio jack byl nahrazen portem USB C

Malé a oboustranné konektory USB typu C začínají opravdu vystrkovat růžky. Časem jistě nahradí u mobilních zařízení klasické Micro USB, vedle toho se prosazují i v počítačích PC a Mac a nyní by měly dle Intelu nahradit i klasické 3,5mm audio jacky.
28.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  7 komentářů

Plovoucí solární elektrárny: budoucnost obnovitelné energie?

Plovoucí solární elektrárny mají leccos do sebe. Mohou být nasazeny tam, kde nebudou nikomu vadit a ani nezaberou půdu, která může být využita daleko lepším způsobem. A i když jsou s nimi spojeny jiné problémy, mohou se stát důležitém zdrojem energie.
28.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

SpaceX oznamuje misi na Mars pro rok 2018

Elon Musk, zakladatel společnosti SpaceX, mluvil o misi na Mars už před lety, kdy byla představena výkonná raketa Falcon Heavy. Nyní ale už nejde o neurčité sliby a přání, ale o opravdový plán už na rok 2018 a přistání na Marsu.
28.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  2 komentáře

Hover Camera: bezpečný dron, který umí následovat člověka

Společnost Zero Zero Robotics představila dron, který disponuje především svou bezpečností. Jmenuje se Hover Camera a tento nevelký dron s kamerou dokáže člověka následovat a fotit fotky nebo točit video.
27.4.2016,  aktualita,  Kateřina Hoferková

Hluboká neuronová síť předvedla vlastní scénický tanec

Trénování hlubokých neuronových sítí je díky stále výkonnějšímu hardwaru stále častější téma. Nyní se můžeme podívat na to, jak se jedna taková síť pojmenovaná Chor-rnn naučila pohybu a předvedla vlastní scénický tanec.
27.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  1 komentář

Philips představil 43" LCD s Ultra HD

Pokud máte zájem o skutečně velký monitor s odpovídajícím rozlišením, jeden takový si připravila společnost Philips. Jedná se o model BDM4350UC vybavený 43" LCD displejem s rozlišením Ultra HD. Hodit se bude spíše pro pracanty.
27.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  5 komentářů

Výzkumníci vyřešili komunikaci s RF vlnami napájenými procesory

Výzkumníci z University of Washington a TU-Delft v Nizozemí společně vytvořili mikroprocesor, kterému k napájení stačí okolní radiové vlny, s jejichž pomocí může být rovněž přeprogramován. Na svůj druh jde přitom o pozoruhodně výkonný čip.
27.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

AMD vypustilo na trh Radeon Pro Duo, recenze ale nejsou

AMD včera odpoledne oficiálně představilo svou dosud nejvýkonnější grafickou kartu a současně ji uvedlo na trh. Znamená to, že se budeme moci podívat i na podrobné recenze a zjistit, jak si nový Radeon Pro Duo stojí v porovnání s konkurencí.
27.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Floridská univerzita uspořádala závod dronů řízených pomocí mozkové aktivity

Drony jsou čím dál víc v oblibě, a tak není divu, že přibývá i akcí, kde jsou tyto bezpilotní letouny používané jako lákadlo. Floridská univerzita uspořádala první závod dronů, které se ovládaly mozkovou aktivitou.
26.4.2016,  aktualita,  Kateřina Hoferková

Solární letadlo Solar Impulse 2 doletělo za 3 dny z Havaje do Kalifornie

Experimentální let solárním letadle Solar Impulse 2 kolem světa pokračuje a nyní Bertrand Piccard během tří dní přeletěl z Havaje do Kalifornie. Stalo se tak po dlouhé neplánované pauze dané zničením baterií při posledním letu.
26.4.2016,  aktualita,  Milan Šurkala

Gigabyte ukázal tři desky pro Intel Broadwell-E

Procesory Intel Broadwell-E jsou sice určeny pro stávající základní desky s čipsetem Intel X99, ale hned bylo zřejmé, že výrobci desek nevynechají tuto příležitost k představení nových modelů. Co si chystá takový Gigabyte?
26.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Romero a Carmack připravují novou FPS Blackroom

John Romero a Adrian Carmack, známí zakladatelé společnosti id Software, se rozhodli na Kickstarteru spustit kampaň. Ta se týká vývoje nové 3D akční hry (FPS) s názvem Blackroom. Těšit se můžeme na zimu roku 2018.
26.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  2 komentáře

AMD Polaris 10: výkon prý srovnatelný s GTX 980 Ti

Společnost AMD slovy šéfa Radeonové divize už slíbila, že grafické karty s čipy Polaris budou především o výhodném poměru ceny a výkonu. Nyní to vypadá, že v tomto ohledu by na tom Polaris 10 mohl být dvakrát lépe než aktuální hi-end.
26.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  10 komentářů

NASA zachytila paprsky gama z oblasti srazivších se černých děr

V únoru letošního roku zařízení LIGO detekovalo gravitační vlny ze dvou černých děr, které se srazily ve vesmíru. Potvrdila se tak teorie Alberta Einsteina, která je shodou okolností stará sto let. Nyní byl ze stejné oblasti zachycen i záblesk záření gama.
26.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Stanfordský větrný tunel pro ptáky pomůže k vytvoření lepších dronů

Drony si v současné době nachází stále větší uplatnění, není se proto čemu divit, když se vědci snaží vyvinout ještě lepší bezpilotní letouny. Stanfordova univerzita proto vybudovala větrný tunel pro ptáky, aby je mohla studovat.
25.4.2016,  aktualita,  Kateřina Hoferková

Google a Microsoft se dohodli na právním smíru, soupeřit budou jen na trhu

Oba giganti se dohodli na zastavení všech právních sporů s tím, že veškeré soupeření povedou výhradně na trhu prostřednictvím nabídky svých produktů a služeb. V článku se také zamyslíme, jak si oba konkurenti ve vzájemném soupeření stojí.
25.4.2016,  aktualita,  Michal Hala