www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Aktualizace Treshold 2 pro Windows 10 prý bude až v listopadu

Aktualizace Treshold 2 pro Windows 10 prý bude až v listopadu
, , aktualita
První velká aktualizace Windows 10 pojmenovaná Treshold 2 měla údajně přijít v říjnu. Teď to ale vypadá, že bude hotová až v listopadu. To by nemusel být problém, pokud bude zdržení kompenzováno větším počtem pozitivních změn v systému.reklama
Aktualizace Treshold Wave 2 (případně jen Treshold 2) má především přinést změny pod kapotou. Tím míním optimalizaci a větší stabilitu desítek. Kromě toho by měla změnit pár věcí třeba v uživatelském rozhraní. Něco málo už naznačilo zatím poslední sestavení 10532 určené Insiderům. Treshold 2 měl podle dřívějších informací být k dispozici v říjnu letošního roku.

Teď to ale podle všeho vypadá, že ona velká aktualizace je odložena na listopad. V Redmondu prý už má interní označení Windows 10 Update for November, případně Windows 10 November Update. Kromě větší stability a celkové optimalizace slibující svižnější odezvu systému se má k lepšímu změnit také grafické rozhraní, prohlížeč Edge má dostat podporu rozšíření, zřejmě přibude nová univerzální aplikace Messaging a snad toho bude ještě víc.

Celkově se nic zvláštního neděje, Microsoft zkrátka usoudil, že potřebuje víc času. Pokud bude výsledkem víc novinek, uživatelé budou nejspíš spokojeni a ten měsíc prodlení nějak přečkají. Nakonec Microsoft žádný termín uvedení Tresholdu 2 neslíbil, takže se nemá za co omlouvat. Všechny zprávy o Tresholdu 2 zatím byly pouze neoficiální a byly založeny na únicích informací z Redmondu.


Zařízení pro Windows 10


Když dovolíte, přidám osobní pohled. Já se na Treshold 2 těším moc. Přestože jsem se tu dušoval, že s instalací Windows 10 počkám právě na tuhle aktualizaci, samozřejmě jsem to nevydržel a mám desítky už tři týdny. A protože mě trochu otravuje a štve především pár věcí v grafickém rozhraní desítek, tajně doufám, že je tahle první velká aktualizace vyřeší. Jestli systém navíc bude rychlejší, zlobit se nebudu.

S problémy se stabilitou jsem se osobně nesetkal, ale slyšel (respektive četl) jsem o nich dost, takže pokud jste v tomhle měli smůlu a potrefily právě vás, zkuste vydržet do listopadu. Microsoft prý usilovně využívá zpětnou vazbu z mnoha desítek tisíc různých konfigurací počítačů s desítkami a zjištěné informace využívá pro vyladění systému.

Co se týče Edge, dosud byl mezi ostatními prohlížeči spíše chudý příbuzný. Pokud vím, řadu lidí aspoň prozatím spíš zklamal. Takže jestli dostane podporu rozšíření, bude to jen a jen dobře. Univerzální aplikace Messaging se má funkčností údajně překrývat se stávajícím klasickým desktopovým Skypem. Jak to přesně bude nevím, ale předpokládám, že střet se svou zavedenou a oblíbenou značkou Microsoft ještě nějak vyřeší.

No a jak se na Treshold 2 těšíte vy?

Zdroj: Neowin, WinBeta
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře