www.svethardware.cz
>
>
>
>

Aktualizujte Adobe Flash Player, kritické chyby už byly zneužity

Aktualizujte Adobe Flash Player, kritické chyby už byly zneužity
, , aktualita
Pokud používáte Adobe Flash Player, měli byste aktualizovat na novou verzi 21.0.0.242. Ta totiž opravuje kritickou zero-day chybu, jenž je už útočníky zneužívána v praxi. Celkem bylo opraveno 25 kritických chyb.reklama
Software Adobe Flash Player je hodně dobře známý tím, jak je bezpečnostně děravý. Dnes tu máme další novou verzi s označením 21.0.0.242, která opravuje spoustu bezpečnostních chyb, které byly v poledních týdnech objeveny. Byly mezi nimi i zero-day chyby, tedy takové, které jsou veřejně známé, ale zatím neopravené. Šlo např. o chybu CVE-2016-4117, jenž bývá útočníky a hackery skutečně v praxi využívána a jsou tedy známé případy, kdy jí bylo zneužito.


Adobe Flash Player


Proto Adobe doporučuje aktualizaci softwaru na nejnovější verzi, jenž opravuje ještě dalších 24 bezpečnostních chyb. Oprav se samozřejmě dočkaly i verze programu pro jiné operační systémy jako je Linux (pod jiným číslem verze). Aktualizace je dobrá i proto, že Flash Player je pro útoky skutečně velmi populární. Podle 2016 Global Security Report společnosti Trustwave je 40 % známých zero-day chyb právě ve Flash Playeru a až 80% útoků směřuje právě na chyby tohoto softwaru.

Zdroj: pcworld.com, adobe.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek