AlphaGo v první hře porazila světového šampiona

AlphaGo v první hře porazila světového šampiona
, , aktualita
V těchto dnech probíhá v jihokorejském Soulu utkání ve hře Go mezi umělou inteligencí od Googlu a světovým šampionem Lee Se-dolem. Soupeři za sebou mají první hru z pěti a začíná to být zajímavé.reklama
O probíhajícím utkání ve hře Go jsme vás již informovali dříve. Umělá inteligence s názvem AlphaGo a světový mistr Lee Se-dol odehráli svůj první zápas a AlphaGo jihokorejského šampiona porazila stejně jako evropské mistry. Hrát proti přesnému stroji očividně není vůbec snadné.

Lee Se-dol to neměl jednoduché a bylo vidět, že je hodně nervózní. Vítěz totiž obdrží částku, která v převodu dělá přibližně 25 miliónů korun, není se tedy čemu divit.

Celý tým okolo AlphaGo je z výsledku nadšený, na Twitteru však nezapomněl vyjádřit respekt výkonu šampiona Lee Se-dola. Hra totiž skončila velmi těsně, takže si mistr světa udržel důstojnost. Je však jasné, že jej to nepotěšilo a sám prohlásil, že prohru opravdu nečekal a že AlphaGo měla excelentní strategii.

Tato událost je vlastně testem, jak dobrou práci vědci na umělé inteligenci odvedli. Je to totiž bitva lidské intuice proti počítačovému programu. K tomu, aby AI vyhrála, je třeba, aby se naučila chovat podobně jako lidé a právě tuto intuitivnost od nich přebrala.

Ještě však není rozhodnuto, protože AlphaGo zvítězila zatím jen v jednom z pěti utkání. Uvidíme tedy, jak si povede dál.

Zdroj: BBC, zdroj obrázku: Wikimedia
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik