AlphaGo vede 2:0, šampion dostává na frak

AlphaGo vede 2:0, šampion dostává na frak
, , aktualita
Boj mezi umělou inteligencí a světovým šampionem je již v plném proudu a zatím je ve hře Go jednoznačně lepší počítačový program. Odehrálo se druhé utkání, které skončilo stejně jako to první - Lee Se-dol opět prohrává.reklama
Je jasné, že hrát proti AlphaGo není lehké, protože i světový šampion v Go Lee Se-dol bojuje marně. V Soulu se odehrálo druhé utkání z pěti a zatím to vypadá ve prospěch umělé inteligence. Inženýři odvedli očividně dobrou práci.

První hru prohrál Lee Se-dol včera a bylo vidět, že ho to značně překvapilo. Dnes, po druhém prohraném zápase, Lee Se-dol prohlásil: "Včera jsem byl překvapený, ale dneska mi úplně došla řeč - AlphaGo dnes odehrála téměř perfektní hru. Musím přiznat, že to pro mě byla jasná prohra."

Ani bohatá kariéra není šampionovi jihokorejského původu proti umělé inteligenci od Googlu moc platná. Aby vyhrál v přepočtu přibližně 25 miliónů korun, musel by zvítězit ve třech zbylých utkáních.

Zdroj: BBC, zdroj obrázku: Wikimedia
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře