www.svethardware.cz
>
>
>

Amazon Echo: digitální domácí asistent

Amazon Echo: digitální domácí asistent
, , aktualita
Společnost Amazon odhalila svůj nejnovější hardwarový produkt, jímž je digitální domácí asistent Echo, který dokáže poskytnout podobné služby jako virtuální asistentky Siri či Cortana. Jde ale o samostatné zařízení.reklama
Amazon Echo je tedy takový malý válec, který si můžeme prostě položit někam na stůl či jinou plochu. Označen byl za digitálního domácího asistenta, který bude schopen rozeznávat hlas a znamená to další rozšiřování vlivu firmy Amazon na trhu se spotřebitelskými zařízeními. V poslední době představil také svou Fire TV a příslušný Fire TV adaptér.

Asistenta Echo aktivujeme slovem Alexa, což má původ v knihovně v Alexandrii. Amazon udává, že zařízení má velmi citlivé mikrofony, jichž je tu celkem sedm a schopné jsou prý rozeznat hlas i přes šířku celé místnosti, a to při hrající hudbe. Jeho dva reproduktory pak mají zvukem zaplnit celý prostor kolem sebe, což je celkem zřejmé už z vnitřního uspořádání Echa:

Jeho podstatnou část tak zaplní výškový reproduktor, nad ním basový reproduktor, který má nad sebou ještě bassreflex. Zcela nahoře je pak otočný kroužek sloužící primárně pro nastavení hlasitosti. Zařízení je tak určeno i pro hraní hudby, a to s využitím služby Amazon Prime Music, iHeartRadio nebo Tuneln Plus a s využitím rozhraní Bluetooth může posloužit i jako prostý bezdrátový reproduktor.

Uživatelé budou moci také pokládat dotazy a říkat příkazy s využitím příslušné mobilní aplikace, která bude vypuštěna již brzy. Amazon Echo využije internetové prostředí a firemní cloud k tomu, aby poskytoval nejnovější zprávy, informace o počasí nebo prováděl různé úkoly. S jeho pomocí si zákazníci budou moci přidat různé položky na nákupní seznam, který sde posléze objeví v mobilní aplikaci. Zveřejněný obrázek pak nabízí další příklady, jako třeba nastavení budíku, zařazení upomínek do diáře, odpovědi na různé dotazy (bude pršet? kdy je díkůvzdání?), přehrání nějakého playlistu, atd.


Běžná cena asistenta Amazon Echo je 199 USD, ovšem tzv. Prime members jej budou mít po omezený čas za polovic. První zákazníci se mají dočkat během několika příštích týdnů.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře