www.svethardware.cz
>
>
>

Amazon spustí odměňování autorů podle počtu přečtených stran

Amazon spustí odměňování autorů podle počtu přečtených stran
, , aktualita
Autoři, kteří publikují své knihy přes programy Amazonu a půjčují je přes jejich systém, budou nově placeni od počtu přečtených stran a nikoli za jednotlivou výpůjčku. Nový systém by tak měl být spravedlivější.reklama
Společnost Amazon umožňuje publikování knih přes Kindle Direct Publishing. Tyto knihy si lze půjčovat a číst přes programy Kindle Unlimited nebo Kindle Owner's Lending Library. Dosud to fungovalo tak, že vybraná částka (fond) z předplatných se rozdělila mezi autory podle počtu půjčených a přečtených knih (alespoň z 10 %). To se ale nelíbilo autorům delších knih, jejichž napsání i přečtení trvá déle. Přitom za půjčení jedné knihy dostali stejné množství peněz jako autoři krátkých "štěků".


Amazon logo


To se ale od 1. července změní. Amazon pro tyto programy zavede hodnocení podle počtu přečtených stran. Nebude možné toto dohnat třeba větším písmem, neboť počty stran budou počítány podle normostran Kindle Edition Normalized Page Count (KENPC v1.0). Po zajímavost, velikost fondu se pohybuje okolo 3 milionů dolarů a za jednu výpůjčku může autor dnes obdržet přibližně $1,4.

Zdroj: amazon.com, theatlantic.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek