www.svethardware.cz
>
>
>

Amazon žaluje 1114 uživatelů za psaní falešných recenzí za 5 dolarů

Amazon žaluje 1114 uživatelů za psaní falešných recenzí za 5 dolarů
, , aktualita
Společnost Amazon chce tvrdě zatočit s uživateli, kteří píšou falešné recenze produktů na stránky Amazonu. Mnoho firem si totiž u uživatelů objednává falešné recenze za $5 a tím zkreslují výsledné hodnocení.reklama
Amazon sužuje problém s falešnými recenzemi. Identifikovala 1114 účtů, kteří za úplatu (obvykle $5) psali falešné recenze produktů na stránky Amazonu. Pochopitelně, mnoho z těchto uživatelů má větší množství účtů, takže celkové číslo skutečných lidí bude patrně aspoň o řád nižší a pravděpodobně půjde "jen" o desítky jedinců. Tato praktika se rozmohla např. na serveru Fiverr.com, kde lidé mohou nabídnout nějakou službu za 5 dolarů a objevily se tam právě nabídky na psaní a zveřejnění recenzí na Amazonu.


Amazon logo


Ve vlastním vyšetřování kontaktovali uživatelku bess98, která má zřízeno přes 30 různých účtů s různými IP adresami. Ta rovnou napsala, ať zájemce raději pošle vlastní recenzi, která bude lépe popisovat produkt, který vlastně nezná a ona pak jen recenzi umístí na internet. Vedle pětihvězdičkových recenzí ale někteří nabízí jakékoli hodnocení, tedy klidně i s jednou hvězdičkou na potopení konkurenčních produktů.

Někteří lidé dokonce nabízí "ověřené recenze", kdy dojde k fiktivnímu nákupu pomocí promo kódu. Nákup se tedy v Amazonu zapíše jako provedený, uskuteční se, ale díky promo kódu falešný recenzent nemusí nic platit a místo zboží mu přijde prázdná obálka (pro Amazon pak vše vypadá být naprosto v pořádku). Amazon přitom už v dubnu 2015 vytáhl do boje se stránkami, které nabízely přímo falešné recenze pro Amazon. Většina z nich už byla zavřena.

Zdroj: arstechnica.com, geekwire.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek