www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD a BlueStacks nabízí Android do PC s Windows

AMD a BlueStacks nabízí Android do PC s Windows
, , aktualita
Společnosti AMD a BlueStacks navázaly spolupráci, jejímž plodem je možnost provozovat operační systém Android na počítačích vybavených AMD APU a systémy Microsoft Windows. Nezáleží pak, zda půjde o tablety, notebooky či desktopové počítače.reklama
A že nová verze BlueStacks nabízející provoz Androidu na Windows byla vyvinuta ve spolupráci se společností AMD, není divu, že dané řešení je optimalizované pro novou, tedy již čtvrtou, generaci APU. Tou jsou očekávané Kaveri, u nichž AMD potvrdilo, že dorazí do obchodů již příští týden.

BlueStacks běžící na PC s OS Windows pak slibuje známé prostředí systému Android, a to včetně nastavení a konfigurace. Aplikace napsané pro Android pak budeme moci provozovat buď v okně nebo na celé obrazovce, přičemž jejich běh bude urychlovat grafické jádro v nových APU. Uživatel tak získá přístup k veškeré nabídce aplikací Androidu dostupných v různých obchodech a také mu bude umožněna synchronizace s těmi aplikacemi, které provozujeme na našem telefonu či tabletu s Androidem. Další nezanedbatelnou výhodou je možnost, aby androidové aplikace využily data uložená na lokálních discích se souborovým systémem systému Windows, což se bude hodit především u multimédií.

Řešení BlueStacks tak běží jako virtuální stroj na systému Windows, čili jeho použití je velmi jednoduché. Synchronizace aplikací pak probíhá pomocí cloudové služby FoneLink a virtualizační hardwarové schopnosti procesorů AMD mají být zde rovněž využity.

Zdroj: TZ AMD, BlueStacks
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře