www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD a NVIDIA mají nové ovladače pro DX12 a W10

AMD a NVIDIA mají nové ovladače pro DX12 a W10
, , aktualita
Po instalaci systému Windows 10 systém nejspíše nerozezná grafickou kartu a nenainstaluje pro ni ovladače, což je pak vhodné udělat ručně, nebo pomocí Windows Update. A nyní máme k dispozici i zbrusu nové verze od obou výrobců.reklama
Společnosti Advanced Micro Devices a Nvidia Corp. si tak připravily zbrusu nové ovladače, které jsou určeny pro DirectX 12 a systém Microsoft Windows 10. Nejde již o betaverze, takže bychom se neměli setkat s chybami. Nové ovladače AMD Catalyst a Nvidia GeForce mají plně podporovat nové API, stejně jako Windows Display Driver Model 2 (WDDM 2.0) pro nejnovější architektury GCN, Kepler a Maxwell. Starší GPU poběží s WDDM 1.3.

V případě společnosti AMD jde konkrétně o ovladače Catalyst verze 15.7.1 pro čipy Radeon založené na architekturách Terascale 2, Terascale 3 a GCN z posledních šesti let. Ovladače také plně podporují nejnovější karty AMD Radeon 300 a Fury a také technologie AMD FreeSync (to i v konfiguracích CrossFire s více GPU), regulaci maximálního framerate a další aktuální technologie. Ovladače Nvidia GeForce jsou nově ve verzi 353.62 (WHQL) pro karty založené na čipech Fermi, Kepler a Maxwell. NVIDIA slibuje vyšší výkon, vychytání předchozích chyb a zkrátka bezproblémovou funkčnost.

Vedle ovladačů pro grafické karty se objevila také zpráva, která mluví o zájmu uživatelů o nový systém Microsoftu. Jonathan Sampson, který pracuje v Microsoftu na prohlížeči Edge, ukázal video počítadla, které ukazuje narůstající počet nainstalovaných kopií systému Windows 10.Asi těžko můžeme na základě tohoto videa dělat nějaké závěry, ale pokud by toto počítadlo mělo být přesné, pak v době záznamu videa počet uživatelů Windows 10 rostl tempem cca 16 za sekundu. V takovém případě by každou hodinu přibylo 57.600 uživatelů a je otázka, zda do toho můžeme počítat i prodané OEM kopie, nebo čeho přesně se toto počítadlo vůbec týká, i když slovo upgrade ve videu by ukazovalo právě na přechod na W10 ze starších verzí systému. Microsoft sám se ale jistě někdy v příštích dnech pochlubí tím, kolik uživatelů si jeho nový systém již adoptovalo.

Zdroj: KitGuru

Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek