www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD asi nechtěně zveřejnilo datum vypuštění Windows 10

AMD asi nechtěně zveřejnilo datum vypuštění Windows 10
, , aktualita
V minulém týdnu společnost AMD zveřejnila své finanční výsledky za poslední čtvrtletí, které odhalily, že v současné době je pod velkým tlakem. Mohli jsme se dozvědět ale i něco jiného, a to datum příchodu Windows 10.reklama
Finanční výsledky firmy AMD tedy nejsou pro ni zrovna povzbudivé. Vykázána byla čistá ztráta 180 milionů dolarů, což je dost vzhledem k celkovým tržbám něco málo přes miliardu. Nicméně CEO firmy AMD, Lisa Su, je optimistická vzhledem k novým produktům, které se chystají na trh a také kvůli očekávanému dopadu Windows 10. Lisa Su také měla prozradit, že Windows 10 budou vypuštěny na trh na konci července. Již dříve bylo přitom zveřejněno, že tento očekávaný systém přijde na trh v létě, ovšem v souvislosti s tím jsme mysleli spíše na konec prázdnin nebo až září.

Dle vyjádření šéfky AMD tedy Microsoft nebude čekat na konec léta a chce rovnou podchytit nástup sezóny "zpět do škol". Již zezačátku mají být Windows 10 k dispozici ve 190 zemích a 111 jazycích, mezi něž bude bezpochyby patřit také Česká republika, což potvrdil samotný Microsoft už v březnu.

Dr. Lisa Su konkrétně sdělila investorům, že "AMD bere v úvahu to, že Windows 10 budou vypuštěny na konci července, což bude mít sledovaný dopad na předškolní nákupní sezónu..." AMD také může spoléhat na DirectX 12, které mají daleko lépe využívat vícejádrové procesory, díky čemuž mají být modely AMD FX pro hráče daleko atraktivnější než dnes.

A co se týče grafických karet, na konci července by už mohla na trhu série AMD Radeon 300 a můžeme očekávat, že firma ji oficiálně představí na začátku června, kdy proběhne každoroční Computex v Taipei. Otázka je, kdy se nové Radeony dostanou reálně na trh, přičemž AMD očekává, že si tyto Radeony povedou v druhé polovině tohoto roku velmi dobře, a to právě i díky nástupu Windows 10 s DirectX 12.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář