www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD bude čelit žalobě ohledně podvodu s cennými papíry

AMD bude čelit žalobě ohledně podvodu s cennými papíry
, , aktualita
Americký okresní soud rozhodl, že AMD bude muset čelit žalobám investorů, které se budou týkat podvodu s cennými papíry a jeho APU Llano. Ta přišla na trh v roce 2011 a nebyla příliš úspěšná, což mělo své následky.reklama
Celá věc se tedy točí kolem první generace desktopových APU Llano, která na trhu nezaznamenala velké prodejní úspěchy, spíše naopak. AMD se rozhodlo situaci zachránit rychlým nástupem další generace APU, která přišla s označením Trinity, ovšem byla nucena odepsat hodnotu 100 milionů dolarů z neprodaných čipů Llano na skladě. To aby je mohla prodat za sníženou cenu. Firmu to přímo nestálo oněch 100 milionů, ale o tuto částku se snížila hodnota firmy, což tedy zasáhlo její akcionáře.

A v čem je tedy problém? Především v událostech, které k onomu odpisu vedly a způsobu, jakým jej AMD provedlo. Investoři firmu obviňují, že je podvodným způsobem informovala o výrobě procesorů Llano a že ta nebyla v tak dobrém stavu, jak bylo předkládáno. Za tím měly stát především problémy s 32nm výrobním procesem v GlobalFoundries. AMD pak mělo ve výsledku uměle navýšit svou hodnotu na akciovém trhu v letech 2011 a 2012 a nakonec firma vyrobila naopak až příliš mnoho čipů Llano, a to v době, kdy se problémy v GlobalFoundries už vyřešily. Tyto čipy se pak horko těžko prodávaly, což vedlo k 100milionovému odpisu, který dopadl na hodnotu akcií firmy.

Soud tedy otevřel cestu k tomu, aby mohla proběhnout řízení, v nichž se budou posuzovat nároky investorů. Čili zatím nebylo rozhodnuto o ničem, ale pro AMD se rýsuje další problém.

Zdroj: Anandtech
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek